Co sledovat? Seriál Hříšnice stojí za to…

foto: Netflix

V záplavě nejnovějších hitů na Netflixu občas zapadnou pecky, které by bylo škoda minout. První série seriálu Hříšnice v hlavní roli s Jessicou Biel tu sice je už od roku 2018, ale pokud vás minula, rozhodně si ji pusťte. Je tak povedená, že na ni navázaly už další tři samostatné řady.

Dávná tajemství, nepochopitelná vražda za bílého dne na pláži plné lidí, běsy, které v sobě máme už od dětství, tajuplný příběh a pravda skrytá tak hluboko, že objevit ji bude oříšek i pro velmi zkušeného detektiva.

Proboha proč?

Cora není v životě tak úplně spokojená, ale má milující manžela, krásného zdravého chlapečka, práci… Přesto jednoho slunečného odpoledne na pláži z ničeho nic napadne nožem muže, kterého ani nezná. Nožem, kterým ještě před vteřinou krájela dítěti hrušku ke svačině. Naprosto absurdní čin nechápe ani její muž, ani policie a zdá se, že ani ona sama. Svou vinu okamžitě přizná, ale vysvětlit, proč to udělala, neumí. Nebo nechce?

Vyšetřování se ujímá zkušený detektiv Harry Ambrose (Bill Pullman), který hodlá přijít na to, co zatím vším vězí. Odmítá uvěřit té nejjednodušší verzi případu a tuší, že v pozadí celého příběhu je mnohem víc. První osmidílná řada seriálu Hříšnice vznikla podle knihy německé spisovatelky Petry Hammesfahr, která byla vydána poprvé v roce 1999. Seriál byl dvakrát nominován na Zlatý glóbus za nejlepší minisérii nebo TV film a cenu za nejlepší herečku ve stejné kategorii dostala i Jessica Biel. Právem.

Tajemství za tajemstvím….

Předností seriálu jsou nejen skvělé herecké výkony, ale i svižné vyprávění, které ani vteřinu nenudí. Právě naopak. Příběh je plný překvapivých zvratů a pokud si po prvních dílech myslíte, že tušíte, jak to celé bylo, budete dozajista překvapeni. Nejen Cora má svá tajemství. A dětství poznamenané fanatickou matkou si vybírá svou daň… Působivé je, jak se během sledování budou vaše sympatie přelévat ze strany na stranu. Ani jeden z hrdinů není černobílý a své tajné kouty skrývá i detektiv, jemuž občas nerozumí ani kolegové, ani manželka.

Skvělý Pullman

Výkon detektiva, kterého ztvárnil herec Bill Pullman byl natolik působivý, že se producenti nakonec rozhodli natočit další samostatné uzavřené série, jejichž jediným spojovacím článkem je právě on. V životě poněkud ztracený detektiv, jehož jediným hnacím motorem je až obsesivní přístup k práci a silná vazba na oběti i podezřelé. Naposledy byla vloni přidaná čtvrtá řada a fanoušci seriálu se od té doby přou, která ze sérií je nejlepší. Pokud jste je ještě neměli čas zhlédnout, neváhejte ani minutu. Hříšnice opravdu stojí za to.

Hodnocení: 85 %


The Sinner (Hříšnice)
seriál USA 2017 – 2021
Drama / Krimi
Režie: Antonio Campos, Brad Anderson, …
Hrají: Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, …
Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související