Seriál na víkend: Minisérie Cizinec je poctivá detektivka

foto: Netflix

V záplavě novinek tak trochu zapadla britská minisérie Cizinec, což je velká škoda. Pokud máte rádi napínavé a poctivě natočené anglické detektivky, určitě vás nezklame.

Osmidílná minisérie Cizinec (The Stranger) měla na Netflixu premiéru už v roce 2020, ale moc se o ní nemluvilo. Škoda. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co tu lze zhlédnout. Označení mysteriózní je asi trochu přehnané, ale o dobrou napínavou podívanou rozhodně jde. Scénář napsal Danny Brocklehurst a vychází ze stejnojmenného románu Harlana Cobena z roku 2015.

Předností seriálu je, že vás okamžitě vtáhne do děje. Když si k hlavnímu hrdinovi příběhu Adamovi Priceovi (Richard Armitage) přisedne ve fotbalovém klubu, kde hrají jeho děti, neznámá dívka, netuší, jak moc mu tento okamžik změní život. Informace, kterou mu sdělí, rozpoutá koloběh událostí, na jejímž konci je několik zmařených životů…

Jak dobře znáte vlastní ženu?

Začít pátrat v minulosti svého partnera se nemusí vyplatit. Zejména pokud žijete v iluzi, že máte harmonické manželství, kterému nic nechybí. Jenže Adam dívce uvěří, že jeho žena kdysi předstírala své těhotenství i následný potrat. Otázka je proč? Když se manželky přímo zeptá, dostane velmi vyhýbanou odpověď. Žena následně přizná, že to tak opravdu bylo, ale odmítá říct důvod. „Všechno je jinak než to vypadá, “ řekne jen. A druhý den zmizí… Pošle pouze zprávu, že potřebuje čas. Adam se tedy pustí do pátrání. Chce znát odpovědi a především najít svou ženu. Jenže osud už dávno rozhodl za něho.

Celý příběh vyniká napětím a skvěle vyprávěným dějem, který nemá hluchá místa a všechny postavy jsou velmi dobře charakterově vykreslené. Ovšem jasné, kdo na které straně stojí, není zřejmé do poslední chvíle.

foto: Netflix

Nejen příběh jednoho manželství

Celý děj se zdaleka netočí jen kolem Adama a jeho ženy. Do spletitého příběhu jsou zapojeny jejich děti a jejich spolužáci. Ale také sousedé a známí, přítelkyně policistky, která vyšetřuje tajemný nález lamy s uťatou hlavou. Svou roli tu hrají drogy, vydírání, rodinná tajemství i fakt, že v dnešním moderním světě po sobě všichni necháváme virtuální stopu. A tu může kdekdo zneužít…

Všech osm dílů pravděpodobně zhlédnete na jeden zátah, protože prostě potřebujete vědět, jak to všechno bylo. A věřte, bude to skvěle strávený čas.

HODNOCENÍ: 90 %


Britský seriál Cizinec (The Stranger)
8 dílů po 42–52 min. Celkoví délka 6 h 7 min.

Režie: Daniel O’Hara, Hannah Quinn
Předloha: Harlan Coben
Scénář: Daniel Brocklehurst, Mick Ford, Karla Crome 

Hrají: Richard Armitage, Siobhan Finneran, Jacob Dudman, Anthony Head, Paul Kaye, Kadiff Kirwan, Stephen Rea, Hannah John-Kamen, Jemma Powell
Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související