Film na víkend: Láska ve vile

foto: Netflix

Pokud milujete romantické příběhy z krásného prostředí, je film Láska ve vile pro vás jako stvořený. Je přesně tím pravým společníkem pro poklidný večer se sklenkou vína, kdy nechcete nic řešit a jen toužíte dívat se na něco hezkého.

Nebudeme si namlouvat, že je film Láska ve vile (Love in the Villa, Netflix, 2022) nějakým veledílem aspirujícím na filmové ceny. Není. Ale v rámci žánru romantických komedií splňuje vše, co od podobné podívané čekáte. Nádherné lokace, sympatické hrdiny a samozřejmě tu je očekávaný happyend. A rovněž i ta kapka humoru se najde, i když je chvilkami poněkud urputný. Ale až si na konci utřete povinnou slzičku dojetí, řeknete si, že to bylo vlastně hezké. Zejména proto, že se vše odehrává v těch nejhezčích kulisách města věčné lásky, ve Veroně.

Tam, za láskou…

Nevyléčitelná romantička učitelka Julie (Kat Graham) má svůj letitý sen. Natolik miluje Shakespearovo drama Romeo a Julie, že z něj předčítá i svým třeťákům. A ze všeho nejvíc se touží podívat na místo, kde si nejslavnější milenci slibovali věčnou lásku. Tajně doufá, že by tam, na nejromantičtějším místě světa. mohla přijít i žádost o ruku. Vše má naplánované do poslední detailu, ale člověk míní a život mění… Těsně před odletem jí její vyvolený do plánů hodí vidle, nějak se na vztah totiž ještě necítí. Ani po čtyřech letech chození… Kde už jsme jen tohle slyšely, že?

Julie má tedy jen dvě možnosti. Zůstat v rodné Americe a dál o cestě do Evropy snít, nebo přeci jen odjet. Sama. Asi už tušíte, jak se rozhodne. Osud jí však zatím moc rád nemá, ale když se po strastiplné cestě, obnášející zpožděný let, obtloustlého spolucestujícího i ztracené kufry, konečně ocitne ve vytoužené Veroně, to hlavní překvapení ji teprve čeká. Ve vile (což je ve skutečnosti obyčejný byt, ovšem situovaný přímo v domě s výhledem na pověstný Julinin balkon) jí místo kýženého odpočinku čeká nečekaný spolubydlící v podobě sarkastického Brita (Tom Hopper). Který samozřejmě chybu v rezervaci ubytování odmítá uznat a po větším dohadování Julii přenechá alespoň místo na gauči…Láska ve vile, kde se překvapení nekoná

Tady asi vyprávění příběhu můžeme přerušit. Jsme teprve na začátku, ale vše se odvíjí podle předem očekávaného scénáře. Oba nedobrovolní spolubydlící se od první chvíle „nemusí“ dělají si nejrůznější naschvály až musí zasahovat policie a on dokonce skončí na noc ve vězení. Ona zase bez oblečení a s ostudou. Postupem času ale pověstná jiskřička sympatií přeskočí a oba v sobě nachází zalíbení… Do příběhu ovšem ještě musí zasáhnout jejich bývalý partneři.

Scénář, která si napsal režisér snímku Mark Steven Johnson (Simon Birch, 1998, Daredevil, 2003, Ghost Rider, 2007), opravdu nápaditostí zrovna nevyniká. Jak už jsme ale zmínili na začátku, vše zachraňují kouzelné kulisy města lásky, kterých si tu užijete opravdu hodně. A ti, kdo Veronu znají, si s chutí připomenou její podmanivou atmosféru. Pokud jste tu ještě nikdy nebyli, vsadím se, že dostanete chuť se sem vypravit. Už jen proto asi stojí za to se na snímek Láska ve vile podívat.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související