Clooney a jeho Amal. Láska jim jen kvete

foto: Netflix

Stále zamilovaní! Tak by se dalo popsat manželství herce George Clooneyho a jeho manželky Amal. Aktuálně slaví osmileté výročí svatby a podle všeho se mají pořád stejně rádi jako na začátku vztahu. Možná ještě víc.

Americký herec, režisér a producent George Clooney dlouhá léta patřil ke starým (a velmi žádaným) mládencům Hollywoodu. Toužila po něm nejedna fanynka i kolegyně… Aby také ne, hezký, bohatý a navíc sympaťák. Však si také za svůj šarm, styl a nezaměnitelný úsměv hned dvakrát vysloužil titul nejvíc sexy muže planety. On sám se však do žádného vážnějšího vztahu natožpak manželství příliš nehrnul. Až těsně po padesátce našel ženu svého života.

Byl to asi osud

Jeho manželka Amal, za svobodna Alamuddin, je nejen krásná, ale i chytrá. Britka s libanonskou krví je velká aktivistka, spisovatelka a hlavně právnička. V advokátní praxi se specializuje na mezinárodní právo, trestní právo, lidská práva a extradice. Zastupovala mimo jiné i zakladatele WikiLeaks Juliana Assange nebo bývalou ukrajinskou premiérku Julii Tymošenkovou.

To, že pro něj je dnes tato žena i matka jejich pětiletých dvojčat Alexandra a Elly životní oporou a láskou jeho života, svědčí i fakt, že si ji neustále i na veřejnosti předchází. Svými doteky, pohledy a úsměvy dává George jasně najevo, že Amal i po osmi letech opravdu miluje.

Šťastný pár se seznámil před téměř deseti lety v roce 2013. George dokonce několikrát veřejně popsal, kdy poprvé svou budoucí manželku potkal. Žádnou romantiku v tom nehledejte. Vlastně to byla ta nejbizarnější věc. Seznámil nás náš společný kamarád. Doslova řekl: Večer se stavím. A můžu s sebou přivést známou? Jasně, říkám já. Po chvíli pak volá můj agent a říká: Potkal jsem tu ženu, co dnes přijde k tobě. Věř, že tu si jednou vezmeš za ženu.“

Svatba jako z pohádky

A taky že jo. Poté, co ji spatřil, okamžitě létaly jiskry. O rok později George poklekl na koleno a požádal Amal o ruku. „Pořád zírala na prsten. A jen vyhrkla: „Ach, můj bože.“ Pak uteklo asi dalších 20 minut, než konečně řekla ano.“ George a Amal se nejprve vzali v roce 2014 na benátské radnici a o dva dny později uspořádali okázalý svatební obřad při západu slunce. Dorazili i hvězdní hosté jako herec Matt Damon, šéfredaktorka Vogue Anna Wintour, herečka Emily Blunt nebo zpěvák Bona Vox z U2.

Pro tuto životní událost si Amal vybrala nádherné svatební šaty od Oscara de la Renty, odkazující na 50. léta. Sama se o nich vyjádřila, že jsou neuvěřitelně dokonalé do nejmenších detailů, elegantní a skvostné. Jako svatební šaty pro princeznu. Za tři roky po svatbě pak šťastní manželé přivítali na svět dvojčata Alexandra a Ellu.

V roce 2018 právnička v magazínu People otevřené promluvila o svém vztahu s Georgem, a to během projevu na galavečeru American Film Institute Life Achievement Award. „George jsem potkala, když mi bylo 35 let. Do té doby jsem už byla docela smířená s myšlenkou, že ze mě bude stará panna. Pak jsme se začali skrývat v mém londýnském bytě a velmi brzy jsem si říkala, ať se stane cokoli, už nikdy nebudu chtít být s nikým jiným než s ním. Ani za pár let se nic z toho nezměnilo. Je to člověk, který má můj naprostý obdiv a také člověk, jehož úsměv mě pokaždé zahřeje u srdce,“ dodala krásná Amal.

Zdá se, že jejich pouto v průběhu let opravdu jen sílí. Lidé v jejich blízkém okolí mluví o tom, že jejich láskyplný vztah stojí především na stanovení kompromisů, hranic a trpělivosti. Aby také ne, když americký herec, režisér a producent George Clooney měl pro ženy vždy velkou slabost. Jeho milostná dobrodružství byla skutečně věhlasná.Měl hodně žen…

V roce 1988 žil s herečkou Kelly Preston (manželka Johna Travolty, která 12. července 2020 zemřela po dvouletém boji s rakovinou prsu). Ta ho ovšem po dvou letech, v roce 1989, opustila kvůli jeho hereckému kolegovi Charlie Sheenovi. Lidé si pak dlouhou dobu dělali z herce legraci, že jediný, s kým dokáže vydržet ve vztahu jen jeho domácí prasátko Max, kterého si s Kelly pořídil.

Před Amal byl už jednou ženatý, a to v roce 1989. Sama nevěsta, herečka Talia Balsamo, o tomto manželství prohlásila, že to byla velká chyba. Brzy po sňatku požádala o rozvod a manželství bylo rychle ukončeno. Po velmi krátkém románku s herečkou Kimberly Russel měl George v roce 1995 další krátký vztah s modelkou Karen Duffy. Ta se po rozchodu vyjádřila, že žít s mužem, který se chová jako prase, je nechutné.

Pak si herec odskočil do vod zcela „běžných“ profesí a na tři roky zakotvil v náruči servírky a studentky práv Celine Balitran. Ta prý odmítala spát v jedné místnosti s prasátkem. A údajně neměla na mysli právě domácího mazlíčka Maxe, ale samotného herce. Pak se velmi často objevoval po boku herečky Lucy Liu, ovšem jejich vztah nazýval pouze přátelským. Do podobných řečí se dostaly i herečky Charlize Theron a Renee Zellweger, ty se ale vůči nim velmi ohrazovaly.

Modelka za modelkou

Pak přišla soběstačná a nezávislá modelka Lisa Snowdon. Vydrželo jim to pět let, než si George řekl, že právě tyhle vlastnosti mu na jeho partnerce vlastně vadí. Tři roky pak neměl žádnou oficiální partnerku. Později začal randit s modelkou Sarah Larson. Ovšem ta toužila po svatbě a dětech, proto se s ní po pár měsících herec rozešel. S modelkou Elisabetou Canalis to vypadalo nadějně až do té doby, než po třech letech vztahu začala veřejně mluvit o svatbě, a to dřív než o tom věděl samotný George.

Ve stejném roce, kdy se rozešli s Elisabetou, potkal herečku a modelku Stacy Keibler. Dva roky na to se opět začalo ve vztahu mluvit o svatebních zvonech a herec rychle vycouval. Touha po svobodě však nebyla dlouhá a ještě týž rok přišlo nenadálé setkání s Amal, která mu otočila život doslova naruby. George Clooney sice vybíral dlouho, ale jak vidno rozhodně nepřebral. Prostě si jen počkal na tu pravou.

zdroj: People.com, Micky.com.au, DailyMail.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související