Pokáč překvapil diváky. V O2 areně ho podpořili i hvězdní hosté

foto: Klapper.cz

Písničkář Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, naplnil svůj letitý sen a vyprodal 24. září pražskou O2 arénu. Přestože začátek koncertu nasvědčoval tomu, že půjde o ryze písničkářskou stand-up show, nakonec svým fanouškům nabídl mnohem víc. A dokázal, že jeho kariéra je rozhodně na vzestupu.

Písničkář a textař, který s lehkostí a humorem sobě vlastním rád zpracovává témata každodenního života, začal v největší pražské hale velmi skromně. Odstartoval scénou evokující obývací pokoj a zahrál skladbu složenou právě pro tuto příležitost. Diváci, mezi kterými převládali především děti se svými rodiči, se hned od začátku bavili.

foto: Klapper.cz

Písničková stand-up show, při které Pokáč střídal kytaru a ukulele, se však během několika skladeb začala měnit v něco víc. Ve chvíli, kdy se na pódiu objevil první host, zpěvák Voxel, a zazněl začátek skladby Zejtra, se scéna proměnila ve světelnou a video show. Ovládnout halu písničkáři pomáhala i hostující kapela Light & Love. Později se přidal smyčcový soubor Unique Quartet či dětský pěvecký sbor, který zpěváka doprovodil při písni Úplně levej.

Přišly i hvězdy

Během střídání sólového vystoupení, kdy Pokáč zpíval i mezi diváky na menším podiu, ve druhé polovině večera se k němu připojili i další slavní zpěváci. Nejvýraznější byla bezesporu Lucie Bílá, pro niž v minulém roce složil píseň Dobrý kafe. „Pokáč, člověk, jehož umění slova mě doslova šokuje,“ pěla ódy přímo na pódiu zpěvačka, která dodala, že tímto koncertem písničkář aspiruje na Zlatého slavíka.

Stejné nadšení sdílel i zpěvák Mirai Navrátil. Jeho kapele totiž Pokáč dlouhodobě pomáhá skládat texty a možná i díky tomu jejich popularita stále stoupá. Společně si pak zanotovali píseň Chci tančit. Na pódiu se představil i Jakub Děkan a Pavel Callta, pro něž Pokáč také tvoří texty. Vrcholem večera bylo pak společné vystoupení Kazmy, producenta Ondřeje Fiedlera a všech vystupujících umělců, kteří si zazpívali skladbu Cizí zeď. Jde o píseň ke kampani 1/10 nadačního fondu Onemanshow Foundation, která bojuje proti nenávistným komentářům na internetu.

V případě koncertu v O2 areně si zpěvák splnil svůj sen a rozhodně ze sebe může mít dobrý pocit. Ovšem bez svých hostů by to tak tak bravurně nezvládl. Ukázal ale, že vyprodat 02 arenu jde i bez megalomanské show, při které srčí ohně a divákům ještě dlouho poté hučí v uších. A že nejdůležitější ze všeho je pořád a jen písnička. Ta povedená a dobře napsaná má cenu zlata. Což ví Pokáč i jeho publikum. Do O2 areny na něj přišlo 14 tisíc diváků a všichni zpívali jeho písničky s ním. „Byl to velký úlet a pořád to v sobě zpracovávám. Rozhodně to pro mě byl životní zážitek,“ řekl nám po více jak dvouhodinovém koncertě Pokáč.

Svým projevem dokázal už od začátku své kariéry vyplnit hudební díru na trhu. To, že jeho velkou fanouškovskou základu tvoří především děti, sám ani nečekal. Jeho vzestupnou oblíbenost dokazují milionové počty přehrání jeho skladeb na streamovacích platformách i druhé místo v anketě Český slavík 2021, kde se umístil za Markem Ztraceným. Pokáč umí oslovit všechny generace a má neskromně našlápnuto k tomu, co mu předpověděla sudička Lucie Bílá. Odnést si Zlatého slavíka. A když ne letos, tak v budoucnu určitě.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související