Brad Pitt: Nová kariéra? Vrhl se na moderní umění a kritici jsou nadšení

foto: Netflix

Americký herec Brad Pitt se vedle hraní poslední dobou začal věnovat nejen módě či prodeji kosmetiky, ale i výtvarnému umění. Nedávno se držitel dvou Oscarů ve Finsku osobně zúčastnil zahájení výstavy svých soch.

Své umění vystavuje v galerii Tampere v muzeu umění Sary Hildén. Devět Pittových děl je zpřístupněných v rámci výstavy britského současného výtvarníka Thomasa Houseaga spolu s keramickými figurkami australského hudebníka Nicka Cavea. I u něho jde ve světě umění o úplně nový počin.

Jak oba sdělili finským médiím, znamená to pro ně odhalení zcela nových dimenzí. Pitt tu vystavuje například velký sádrový odlitek zobrazující střelbu či sérii silikonových soch ve tvaru domu, z nichž každý je zasažený kulkami různých ráží. Vše je pak zalité v plastu. „Pro mě i pro Nicka je to úplně nový svět a první výstava. A je to velmi dobrý pocit,“ řekl herec ve finské televizi Yle.

V umění ukazuje sám sebe

Oproti Cavemu, který malbu studoval v Melbourne, je Pitt samouk. Prý ale velmi talentovaný. Odborníci mají na hercovo umění jasný názor. „Během vernisáže měli všichni možnost prohlédnout si první uměleckou show Brada Pitta a byli doslova unešení. Říct, že jeho práce je skvělá, by bylo podceňováním. On je totiž skutečný umělec, který tvoří s extrémní vášní a odhodláním,“ řekla při slavnostním zahájení výstavy umělkyně a Bradova přítelkyně DeBranne Treu.

Herec údajně začal se sochařstvím po té, co se rozvedl s Angelinou Jolie. V roce 2017 prý trávil v sochařském studiu i patnáct hodin denně. Sám však o svém tvoření nemluví jako o umění, ale o individuálním a velmi tichém sportu. Mezi vystavovanými díly se nachází i jeho první sochy z čirého křemíku, kde je patrný průlet kulek.

„Pro mě je to o sebereflexi. Takový radikální vnitřní inventář. Chci být svou tvorbou k sobě upřímný a zpracovat v sobě i to, že jsem někomu v minulosti možná ublížil a udělal pár chyb,“ promluvil v rámci slavnostní akce a dodal, že mu při uměleckém vyjádření pomáhá jeho velká fantazie. V malbě i při tvorbě soch. „Člověk si musí dávat jen opravdu velký pozor, aby tímto způsobem nezašel příliš daleko.“ Při natáčení trháku Tenkrát v Hollywoodu měl dokonce přizvat k sochání i Leonarda DiCapria. Chtěl, aby tím utužili jejich vztah.

Mezi největší vystavené kousky patří bronzová krabice o velikosti rakve, na níž jsou vytesané ruce, nohy i obličeje, které se pokouší dostat ven. Ještě impozantnější je pak velká nástěnná socha zobrazující přestřelku osmi postav.

zdroj: Simplybrad.com, Yle.fi

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související