Angelina Jolie se opět vrhla na režii. Do natáčení nového snímku zapojila i své syny

foto: Netflix

Herečka, producentka a scenáristka Angelina Jolie nezahálí. Nezáří totiž jen před kamerou, ale i za ní jako režisérka. Letos začala natáčet adaptaci knihy Without Blood (Bez krve) s oscarovým obsazením. Do svého projektu navíc přizvala i své děti.

V rozhovoru pro magazín People Jolie otevřeně promluvila o skvělé spolupráci se svými syny Paxem a Maddoxem. „S chlapci se nám vzájemně velmi dobře spolupracuje. Když je na palce dobrá atmosféra, cítíme se všichni jako jedna velká rodina a natáčení plyne velmi přirozeně,“ pochvaluje s Jolie práci s dětmi s tím, že oba jsou jí na place k ruce jako pomocní režiséři.

Maddox již dříve spolupracoval se svou matkou na jejím filmu First They Killed My Father z roku 2017. I tentokrát se při natáčení nového snímku zaměřil na záběry ze zákulisí. „Pracoval velmi tvrdě,“ dodala Jolie s tím, že syn byl z její další nabídky na spolupráci doslova nadšený.

Skvělé obsazení

Jolie ve filmu, který se začal natáčet letos v červnu v jižní Itálii a Římě, režíruje dva oscarové herce, Salmu Hayek (FridaEternals) a Demiána Bichira (Za lepší život). Křehký, dramatický příběh se odehrává v blíže nespecifikované zemi krátce po válce. Nenávist z lidí ještě nevyprchala a na venkovský statek přicházejí čtyři muži s puškami. S jasným cílem zabít majitele. Během krvavého útoku zahyne farmář i jeho syna zachrání se pouze malé děvče, jež se schová ve sklepě pod kuchyní… Film se natáčí podle románu populárního italského spisovatele, dramatika, a novináře Alessandra Barrica z roku 2002. „Kniha na mě zapůsobila stejně jako na mnoho dalších lidí. Přináší totiž témata a otázky, které jsou důležité a vedou lidi k diskuzi,“ dodává režisérka snímku.

Angelina si navíc nemůže vynachválit i samotné hlavní hrdiny. „Salma a Demián jsou v tomto filmu velmi autentičtí,“ přiznala v rozhovoru. Podobnou chválou nešetřili i herci. Salma Hayek již dříve spolupracovala s držitelkou Oscara ve filmu Eternals a nedávno Angelinu chválila na sociálních sítích slovy: „Je to splněný sen být režírován @AngelinaJolie. Jsem fanouškem její režijní práce už mnoho let. Mám to potěšení pracovat se dvěma skvělými přáteli, Angelinou a @demianbichiroficial!“

Úspěšná matka i režisérka

Jak vidno, role režisérky Angeline svědčí. V roce 2011 debutovala snímkem V zemi krve a medu. Největším hitem pro ni zatím byl snímek Nezlomný z roku 2014. Tím posledním se stal celovečerní film First They Killed My Father, který natočila před pěti lety. Without Blood bude její první film, produkovaný britskou mezinárodní televizní produkční společností Fremantle. S tou Angelina Jolie podepsala tříletou smlouvu.

Předpokládá se, že bude natáčet nejen filmy, ale i dokumenty či seriály. A zapojí se nejen jako režisérka, ale i v roli producentky či herečky. Šestinásobná matka se tak zatím může plnohodnotně zabývat prací a nemusí myslet na fakt, že brzy jedno z jejích dětí vyletí z hnízda. Angelina i její bývalý manžel Brad Pitt, se totiž připravují na brzký odchod dcery Zahary na vysokou školu.

Adoptivní dcera Zahara Jolie-Pitt se letos po prázdninách totiž chystá na jednu z nejpopulárnějších a historicky nejváženějších vysokých škol a univerzit v zemi — Spelman College. Škola byla založena v roce 1881 jako Atlanta Baptist Female Seminary a v roce 1924 se pod hlavičkou Spelman College stala celosvětovým lídrem ve vzdělávání žen afrického původu. Spadá pod organizaci Southern Association of Colleges and Schools Commission on Colleges (SACSCOC).

Zahara se tak připojí k více jak 2 100 studentům ze 43 amerických států a 10 zemí Evropy, Asie a Afriky. Spelman umožňuje svým studentům zapojit se do mnoha sociálních aktivit prostřednictvím charitativních projektů. Věnujeme se i akademickému vzdělání v oblasti umění a věd.

Děti Angeliny Jolie se již v minulosti objevily i ve filmu. Krátkou ukázku můžete vidět ve videu.

zdroj: People.com, Hellomagazine.com, Netflix.com, Fremantle.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související