Děti prince Williama a Kate čeká denní škola v krásném prostředí

foto: Wikimedia Commons

Lambrook School, tak se jmenuje nová škola prince George, princezny Charlotte a prince Louise. Je snem mnoha rodičů. Na děti zde čeká nejen učení, ale i okolní krásná příroda, zvířátka, golfové hřiště, lekce tance a mnoho dalšího.

Koncem června oznámil Kensingtonský palác, že se vévoda a vévodkyně z Cambridge chystají letos v létě přestěhovat do Windsoru. A s tomuto změnou přichází i nová škola, kam budou chodit jejich tři děti, prince George, princezna Charlotte a prince Louise. Palác nyní potvrdil, že všechny královské děti byly zapsány na Lambrook School. Nastoupit mají v září.

V prohlášení zveřejněném v pondělí 22. srpna se praví: „Vévoda a vévodkyně z Cambridge dnes oznámili, že princ George, princezna Charlotte a princ Louis budou od září 2022 navštěvovat školu Lambrook School. Jejich královská výsost je nesmírně vděčná soukromé instituci Thomas’s Battersea School v londýnské čtvrti Battersea, kde George a Charlotte od roku 2017 do roku 2019 zažili šťastný začátek svého vzdělávání. Nyní se královská rodina těší, že pro všechny tři jejich děti našla školu, která sdílí právě podobné hodnoty jako Thomas’s Battersea School.“

Těší se všichni

Jonathan Perry, ředitel školy Lambrook School v prohlášení uvedl: „Jsme potěšeni, že se k nám letos v září připojí princ George, princezna Charlotte a princ Louis, a velmi se těšíme, až přivítáme v naší školní komunitě novou rodinu a žáky.“

A jaká tedy jejich zbrusu nová škola vlastně je? Lambrook je přípravná škola v Berkshire, kterou navštěvují chlapci a dívky od 3 do 13 let. Celkem se tu vzdělává 610 žáků. V loňském školním roce 2021/2022 se školné pohybovalo mezi 20 000 – 26 000 liber ročně, podle typu výuky.

Zatímco William a Kate chodili na internátní školu, jejich děti budou školu navštěvovat v denním režimu. Jejich nový domov Adelaide Cottage se totiž nachází v Queen’s Windsor Estate, jen 15 minut jízdy od Lambrooku.Vize a předměty školy Lambrook School

Lambrook School si klade za cíl, vychovat své žáky tak, aby získali co nejvíce „peří pro svůj let do života“. Sám Jonathan Perry na stránkách píše: „Chceme, aby naši žáci mohli roztáhnout křídla a dobře vzlétnout, když nás budou opouštět.“ Školu popisuje jako institut, který dětem poskytuje povzbuzení a klade důraz na zodpovědnost. Částečně kvůli svým křesťanským hodnotám vytváří i program stipendií, pro rodiče žáků, které nemají možnost školu platit.

George, Charlotte a Louis si na škole mohou vybrat ze široké škály předmětů. Jejich rodiče jim již domluvili lekce francouzštiny, náboženství, technologie a designu. Od páté třídy pak budou mít povinnou latinu. Od tohoto věku je zde také povinná sobotní škola.

Lambrook dále nabízí každý týden taneční lekce spolu se 420 individuálními hudebními lekcemi, od stepu až po hru na dudy. Pokud budou mít děti hudební vlohy, mohly by se připojit ke staršímu kostelnímu sboru, který vystupuje v Notre Dame a na zámku Windsor. Hodně času stráví i v místní kapli, kde se konají čtyři bohoslužby týdně. V sobotu sem chodí i rodiny žáků i externí řečníci.

Vybavenost školního areálu Lambrook School

Školní pozemek má rozlohu 52 akrů. Členové královské rodiny tak budou mít spoustu místa i na zábavu, přestože je tato rozloha stále o hodně menší než v jejich novém domově Adelaide Cottage ve Windsor Estate. Ten činní nevěřitelných 655 akrů. V areálu školy mají pak k dispozici devítijamkové golfové hřiště, 25 metrový plavecký bazén a velkou sportovní halu.

Hlavním mottem školy je: „Vaše děti se vám domů vrátí s rudými tvářemi a plné čerstvého vzduchu“. Třídy jsou tu jednopodlažní s velkými okny, které propouštějí spoustu přirozeného světla.

Studoval tu nositel Nobelovy ceny či slavný básník

Tuto prestižní školu již v minulosti navštěvovalo mnoho slavných žáků. Například princ Christian Victor ze Šlesvicka-Holštýnska, vnuk královny Viktorie a důstojník britské armády, který zemřel během búrské války. Dále pak princ Albert ze Šlesvicka-Holštýnska, vnuk královny Viktorie a důstojník pruské armády, Lord Alfred Douglas, autor, básník a milovník Oscara Wilda, nebo Herbert Asquith, básník, prozaik, právník a druhý syn HH Asquith či jeho bratr Arthur, který byl britským důstojníkem během první světové války. Chodil sem i Raymond Raikes, britský divadelní producent, režisér a hlasatel nebo WC Sellar, autor 1066 and All That nebo James Meade, nositel Nobelovy ceny za ekonomii. A v neposlední řadě i dva skotští hráči ragby, bratři Max a Thom Evans či herec Alex Pettyfer, který ztvárnil ve filmu Bez kalhot (2021) po boku herec Channinga Tatuma devatenáctiletého Adama.

zdroj: Hellomagazine.com, Kensington Palace, Lambrookschool.co.uk, Royal.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související