Nevěra: Ženy jsou při podvádění rafinovanější než muži. Co je prozradí?

foto: Unsplash

O chronickém žárlení tu rozhodně mluvit nechceme. Spíše o situaci, kdy máte nepříjemné šimrání na zátylku, nejste si jistí, ale šestý smysl vám napovídá, že něco není v pořádku. Nevěra dříve či později postihne téměř každý pár, ale při jejím skrývání jsou ženy často úspěšnější. Čeho si všímat především?

Namluvilo se o tom už dost, psychologové provedli bezpočet studií a napsali stohy článků a knih, takže už bychom se s tím měli smířit. Podvádíme se. Nevěra je součástí našich životů, ať chceme či ne. A téměř nezáleží na věku, délce vztahu či pohlaví, postihne dříve či později téměř každého z nás. V tom je spravedlivá.

Její následky bývají nedozírné, nebo také téměř žádné, záleží, jak umně ji dokážeme skrývat. A jak moc nám na vztahu záleží. Muži v tomto bývají přímočařejší, ač se obvykle hodně snaží, většinou nevěru neutají. Za to ženy si dávají často větší pozor. Do jisté míry jim nahrává, že pánové si drobných nuancí v jejich chování příliš nevšímají. Ale měli by. Samozřejmě jednotlivé následující body samy o sobě ještě nemusí znamenat vůbec nic. Nebo mohou mít zcela jinou příčinu, ale pokud se jich poskládá víc, jsou přinejmenším důvodem k zamyšlení, protože váš vztah i bez nevěry asi nebude zrovna v pořádku. Co by vás tedy mělo určitě vyvést z letargie?

Časté změny nálad

Podrážděnost, špatná nálada a útočnost jsou vždy znamením, že ve vztahu něco není v pořádku. Zejména pokud k tomu začalo docházet náhle a bez zjevné příčiny, může to být jasnou známkou, že žena je emocionálně „zaháčkovaná“ jinde. Dalším, zcela varovným příznakem, jsou urážky, podceňovaní a celkově ztráta respektu a tolerance. Už se nesměje vašim vtipům? Jakkoli to zní banálně, je to jen další kousek do skládačky. Pokud si žena přestane muže vážit, přijde jí najednou hloupější a mnohem méně zábavný než dřív. A to má většinou jen dvě příčiny. Buď se k ní chováte velmi špatně, nebo jí někdo jiný přijde mnohem šaramantnější než vy. Možná oboje.

Absence společných aktivit

U jednorázového úletu to zřejmě nikdy nenastane. Ale pokud má, a tady to platí pro obě pohlaví rovným dílem, jeden z partnerů dlouhodobější poměr, jedním z jeho důsledků je odmítání společných aktivit. Pod nejrůznějšími záminkami, ale výsledek je vždy stejný. Netoužíme se stálým partnerem trávit tolik času jako dřív. Většinou prakticky žádný. Netěšíme se na společné víkendy a dovolené, neplánujeme výlety, kina, večeře, setkání s přáteli… A když, tak se jim podvolujeme s nevalným nadšením. Někdy krátkodobě nastává pravý opak a špatné svědomí může být maskováno až nebývalou aktivitou. Ta ale téměř nikdy není dlouhodobá.

Více utrácí a vypadá „nějak líp“

Každá bokovka ženu většinou osvěží a dodá jí sebevědomí. A to se nejčastěji odrazí na méně či více znatelné změně životního stylu v podobě zvýšené péče o sebe sama, nových koníčků i kamarádek. A také nároků na své soukromí a utajovaní přehledu o trávení volného času. Potřebuje z ničeho nic více „prostoru“? Rozhodně zpozorněte.

Přestala se vám svěřovat

Když někoho milujeme, máme potřebu se mu svěřovat úplně se vším. Sdílet i nepodstatné maličkosti, myšlenky, názory. Nevěra, ať už ta fyzická nebo emocionální, často způsobí, že to hodně omezíme, nebo přestaneme dělat úplně. V každém vztahu občas nastane nějaké menší i větší odcizení. Ale pokud je vaše partnerka najednou zcela uzavřená, nesdílná a máte pocit, že se mezi vámi začíná vytrácet intimita, je to další z kamínků do mozaiky.

Horší sex

Tady jsme na hodně tenkém ledě, protože důvodů k omezení četnosti i kvality milování může být bezpočet. A nevěra by mohla být jen jedním z nich. Hodně záleží na typu podvádění. Krátkodobé úlety se v dlouhodobém vztahu většinou ze strany žen příliš neprojeví. Dokážou je zdatně kamuflovat, a když stávající vztah nechtějí ohrozit, rozhodně o nich mlčí. U těch dlouhodobějších záletů ale často dochází k paradoxu, že žena nechce být svému milenci „nevěrná“ s manželem či partnerem, a tak se sexu s ním začne pod nejrůznějšími záminkami vyhýbat. Ale znovu připomínáme, je to hodně individuální. A pokud chcete vědět na čem jste, jednou z možností je se prostě zeptat. Pokud ovšem chcete slyšet odpověď.

Zdroj: www.marriage.com, bestlifeonline.com, www.choosingtherapy.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související