Princezna Diana před svou smrtí plánovala útěk do USA

foto: Netflix, seriál Koruna, herečka Emma Corrin.

31. srpna uplyne již 25 let od její tragické smrti, ale ohledně princeznina života vyplouvají na povrch stále nové a nové informace. S jednou z těch stěžejních přišel nedávno její bývalý tělesný strážce. Podle něho byla před nehodou Diana rozhodnutá odejít za oceán. I za cenu toho, že nechá své děti doma v Anglii.

„Není nic, co by mě ve Velké Británii drželo. Noviny tam na mě neustále útočí bez ohledu na to, co dělám,“ vyjádřila se prý zcela jednoznačně. Alespoň to říká její bodyguard Lee Sansum ve své knize: ‘Protecting Diana: A Bodyguard’s Story’ (Ochrana Diany: Příběh tělesného strážce). Tvrdí, že byla jednoznačně rozhodnutá se přestěhovat a začít za oceánem nový život. „Chci odjet do USA a žít tam, abych se od toho všeho tady dostala pryč. Alespoň v Americe mě mají lidé rádi a nechají mě na pokoji,“ sdělila mu.

Podle Mail Online si Lee vzpomíná, že se tenkrát princezny zeptal, jestli by se k ní v takovém případě připojili její synové. Odpověděla, že moc dobře ví, že by jí nikdy nebylo dovoleno vzít si je s sebou a zbavit je tak jejich královských povinností. „Pravděpodobně je budu moci vídat jen o školních prázdninách,“ dodala podle strážce Lady Di.

Věděl to Harry?

Otázkou je, zda své plány tehdy probírala se svými dětmi. Harrymu tenkrát bylo 13 let, Williamovi 15, takže je to dost pravděpodobné. A můžeme se jen dohadovat, zda tím svému mladšímu synovi nezasela do hlavy semínko myšlenky, že když mám doma problémy, spasí mě útěk do USA. Jak známo, Harry se svou ženou Meghan, synem Archiem a dcerou Lilibet nyní žijí v Kalifornii a vzdali se všech královských povinností. Harry se snaží alespoň urovnat vztahy s královnou, ovšem s otcem a bratrem jsou stále na bodu mrazu.

Není úplně jasné, zda můžeme slovům Lee Sansuma věřit. Ale jak ve své knize potvrzuje i on, Diana měla dost nevyváženou povahu, často propadala svým smutkům a špatným náladám a tak je opravdu možné, že chtěla od všeho utéct a začít znovu a jinde. Valnou část její povahy prý sdělili i oba její synové. „Harry i William mívají extrémní výkyvy nálad, stejně jako to bylo u jejich matky Diany,“ uvedl bývalý dvořan královskému expertovi Robertu Jobsonovi pro Daily Mail. „Byla taková. V jednu chvíli by mohla být tvou nejlepší kamarádkou a v další nejhorším nepřítelem,“ dodal. Přesto je jasné, že své syny opravdu milovala a vzdávala bych se jich asi jen s velmi těžkým srdcem.

Osudný okamžik

Princezna Diana spolu se svým partnerem Dodim Al-Fayedem a řidičem Henrim Paulem tragicky zahynula 31. srpna roku 1997 při autonehodě v pařížském tunelu Pont de l’Alma. Jako jediný nehodu přežil princeznin bodyguard, dnes 54letý Trevor Rees-Jones. Život si zachránil jen díky tomu, že jako jediný měl zapnutý bezpečnostní pás, přesto se z velmi vážných zranění léčil ještě dlouho. Při srážce utrpěl vážné poranění hlavy, později měl problémy s řečí a rozsáhlé výpadky paměti. Zajímavostí je, že na jeho místě mohl sedět právě již zmíněný Lee Sansum. Ale princezniny strážci si prý tenkrát tahali slámky, kdo s ní pojede a „vyhrál“ to právě Trevor.

Při příležitosti blížícího se výročí její smrti byl uveden dokument Investigating Diana: Death In Paris (Vyšetřování Diany: Smrt v Paříži). Prozradil, že se Diana už dva roky před fatální nehodou svěřila svému právníkovi, že se bojí o svůj život. A jako možný scénář své smrti nastínila tragickou autonehodu.

Z uvedeného dokumentu dále vyplynulo, že mezi prvními byla na místě nehody policistka Martine Monteil. Ta pro Daily Mail uvedla, že našli stopy po brzdění a také kousky červených světel z jiného auta. „Dokonce jsem na místě nalezla i malé perly, které pravděpodobně princezně patřily,“ uvedla.

Byla v plánu svatba?

Podle magazínu Vanity Fair prý v den své smrti měla Diana dostat od svého přítele zásnubní prsten. Dodi ji podle přátel chtěl požádat během romantické dovolené v Paříži o ruku. Zásilka s dech beroucím obsahem měla přijít přímo do hotelu, kde byli ubytovaní. O tom, že by s radostí řekla „ANO“, nebylo pochyb. Netajila se totiž tím, že Dodiho skutečně miluje. Bohužel, jak by se její život vyvíjel, kdy nebylo osudné nehody, se již nikdy nedozvíme.


Zdroj: www.dailymail.co.uk, www.bangpremier.com, variety.com


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související