Drink týdne: Domácí limonáda s ostružinami a mátou

Skvělý drink na odpolední party
domácí limonády
foto: Jaroslav Fikota

Receptů na domácí limonády je spousta, ale čím jsou jednodušší tím lépe. My hlasujeme pro ty z čerstvého případně zmraženého ovoce. Jsou prostě nejlepší. Poměry si můžete upravit dle sebe nebo momentálních zásob a pokud by vám chyběla sladká chuť, zejména k ostružinám je skvělá bezinková šťáva, moc si spolu rozumí.


Na 4 porce domácí limonády potřebujete:


1 litr vody
2 bio citrony
150 g m ostružin (nebo malin, jahod či borůvek)
hrst lístků máty
1 porce 29 kcal


Citrony nakrájejte na plátky a s malinami a mátou přidejte do vody. Nechte přes noc v lednici a druhý den podrťte ovoce vidličkou nebo paličkou na mojito. Doplňte ledem a plátkem citronu. A rázem máte velmi osvěžující drink, který v sobě navíc ukrývá slušnou dávku vitaminu C (24,5 mg) na porci, vitaminy A i E, sodík, vápník, železo i zinek.

Dalším skvělým tipem na odpolední drink je smoothie. Zkuste třeba tohle melounové, ale připravit si ho můžete z jakéhokoliv sezonního ovoce nebo zeleniny. Pokud investujete do odšťavňovače, nebojte se experimentovat a zkoušet různé kombinace, například i s bylinkami. Už jste někdy byly například malinové smoothie s bazalkou nebo grepové s tymiánem? Podobně můžete experimentovat i se zeleninou. Například okurky si skvěle rozumí s mátou, rajčata se šalvějí a třeba kapusta s majoránkou.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související