Keira Knightley: Ohledně nahoty mám svá pravidla

foto: Bontonfilm

Už se to bere tak nějak automaticky, že nahota ve filmu je běžnou součástí herecké práce. Mnohé herečky s tím ale mají docela problém. A nastavily si zcela jasné hranice, kam jsou ochotné zajít. Jedna z nich je i Keira Knightley.

Hvězda filmových trháků Láska nebeská, Pýcha a předsudek nebo Piráti z Karibiku, Keira Knightley, se už dříve v jednom z podcastů pro BBC svěřila, jak to má se svlékáním a sexuálními scénami ve filmu ona. „Není to tak, že bych nahé scény odmítala zcela, ale ty, u kterých jsou muži ano,” řekla. „Částečně je to ješitnost. Ale také v tom hraje roli ten mužský pohled na věc,” vysvětlovala Knightley, proč jí vadí zejména fakt, že by takovou scénu měla natáčet pod vedením režiséra – muže. Klauzuli o „žádné nahotě“ má ve smlouvách od porodu svého prvního dítěte v roce 2015.

„Možná jsem marnivá, ale mám teď dvě děti, a tak bych raději nestála před skupinkou cizích mužů nahá,” přiznala. A dodala, že je-li sexuální scéna pro film potřebná, vždycky se to dá vyřešit dvojnicí. „Jsou okamžiky, kdy úplně chápu, že je nutné ukázat někoho, kdo vypadá sexy. Ale to nemusím být já. A pokud jde o vyumělkované sexuální scény, kde se člověk celý leskne od oleje a všichni kolem u toho chrochtají, tak říkám ne. Nemám zájem to dělat,“ vyjádřila Keira Knightley svůj jednoznačný postoj.

Pouze se ženou

„Jiná věc by byla,” řekla Keira Knightley pro Chanel Connects, „kdybych točila příběh o mateřství. O tom, jaké to je pozorovat změny svého těla během těhotenství. Dívat se na něj a začít ho vnímat úplně jinak. V takovém případě bych byla pro. To bych ale musela točit se ženou, která by to pochopila,” vysvětlila svůj postoj.

V minulosti se ale ve filmech nahá i ve velmi lechtivých scénách objevila. Například při velmi odvážné sexuální scéně ve filmu Vévodkyně z roku 2008, v britském biografickém dramatu The Edge Of Love (2008) nebo sci-fi thrilleru z roku 2005 The Jacket. Jak se ale zdá, mateřství ji změnilo a podobné scény jsou pro oblíbenou herečku už tabu.

Zdroj: people.com, www.chanel.com, www.hitc.com, popculture.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související

Napsat komentář