Chudák princ Harry: Ani v USA ho prý nechtějí. Kam se vrtne teď?

foto: Wikimedia Commons

Nemá to věru princ Harry lehké. Poslední dobou se zdá, že na co sáhne, to zkazí a britská veřejnost je vůči němu už pěkně vyhraněná. Ale ani za oceánem na něj nehledí o moc smířlivěji. Bude se muset znovu stěhovat?

Britský tisk už si servítky nebere. Nedávno označil vévodu ze Sussexu za uplakánka, který prý jen dělá své vlasti ostudu. Nile Gardiner, washingtonský expert na zahraniční politiku, zašel na sociálních sítích ještě dál. „Princ Harry je nejhorším britským vývozem do Spojených států za více než 200 let. Pokud bude někdy deportován z Ameriky, doufejme, že to bude do Kanady a ne zpět do Velké Británie,“ napsal na Twitter. Jak známo, na jaře 2020 princ Harry společně se svou manželkou Meghan Markle oznámili, že odstupují od všech svých královských povinností, pročež se později vžilo označení „Megxit“. Pár nyní žije v Montecitu v Kalifornii se svými dvěma dětmi Archiem a Lilibet.

Princ Harry: Rozhovor, Netflix a memoáry

Když se přestěhovali do Kalifornie, část veřejnosti ještě byla na jejich straně. Fotky malého prince truchlícího nad hrobem své předčasně zesnulé matky, princezny Diany, jen tak z paměti Britů nevymizí. A mnohým ho bylo líto. Částečně i chápali, proč se vzepřel své „chladné“ rodině, která ze všeho nejvíc hledí jen na pravidla a city považuje za zbytečné. Mnohým bylo i sympatické, jak princ Harry bojoval za svou ženu, bránil ji a chránil. Ovšem po rozhovoru, který už ze svého nového domova poskytli s Meghan Oprah Winfrey, veřejným míněním dost otřásl.

Napadání celé královské rodiny i obvinění z rasismu bylo na Brity už moc. To ale ještě netušili, že tím to zdaleka nekončí. To, co se v závěru loňského roku rozpoutalo uvedením dokumentu na Netflixu a především nedávným vydáním princových memoárů pod názvem Náhradník (Spare), je překvapivě už příliš i na značně liberální americkou veřejnost. Líčení hádky s bratrem, která přešla ve fyzický útok i osočování Charlesovy ženy Camilly princovi nijak neprospělo. Svůj obraz nevylepšil ani sérií několika televizních rozhovorů, které po vydání knihy poskytl.

Nejsou oblíbení ani za oceánem

Důvody proč tomu tak je, spatřuje Nile Gardiner především v tom, že Harry i Meghan působí ubrečeně i slabošsky. A neustále si na něco stěžují, což nemají Američané rádi. V exkluzivním rozhovoru pro Express.co.uk Gardiner uvedl, že by se vůbec nedivil, kdyby jim král Charles III. odebral jejich tituly vévoda a vévodkyně ze Sussexu. A odepřel jim jakékoli spojení s britskou monarchií, čím by u americké veřejnosti ještě více ztratili na atraktivitě.

Ve Velké Británii popularita Harryho v očích britské veřejnosti ještě více klesla po vydání jeho knihy pamětí Náhradník (Spare). Nejnovější analýza společnosti YouGov, zabývající se průzkumy veřejného mínění, která byla provedená na 1 691 dospělých Britech mezi 10. a 11. lednem, ukazuje, že míra přízně vévody ze Sussexu je nyní na -44.

Toto číslo představuje nejnižší skóre, jaké kdy společnost YouGov zaznamenala pro Harryho od roku 2011, kdy organizace začala sledovat jeho popularitu mezi dospělými Brity. Méně než čtvrtina (24 procent) dotázaných o něm nyní smýšlí pozitivně, zatímco více než dvě třetiny (68 procent) na něj mají negativní názor.

Zdroj: www.express.co.uk, www.dailymail.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související

Napsat komentář