Meghan a Harry uvedou v prosinci svůj dokument. Celá Británie se děsí, co bude obsahem

foto: Netflix

Noční můra královské rodiny se blíží. Manželé Meghan Markle a princ Harry totiž v prosinci představí svůj dlouho připravovaný dokument. V lednu pak navíc vyjdou ještě memoáry prince Harryho.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu znovu čeří hladinu společenského mínění. Svými výroky dokonce šokují nejen královskou rodinu, ale prakticky celý svět. Znovu a znovu mají potřebu sdílet svůj příběh. Nedávno ho dokonce prodali Netflixu, který o nich natočil dokumentární miniséii s názvem Harry & Meghan. Na ni uzavřeli gigantickou smlouvu za 100 milionů eur (2,5 miliard korun).

Dohoda s Netflixem

Dohodu s populární steamovací platformou uzavřeli manželé Meghan a Harry jen několik měsíců poté, co začátkem roku 2020 oznámili, že se vzdávají svých královských povinností ve prospěch soukromého života. The New York Times ve stejné době uvedl, že produkční centrum kalifornského páru bude vytvářet dokumenty, celovečerní filmy, scénáře a pořady pro děti pro populární platformu. Meghan v rozhovoru pro Variety zmínila, co od nich diváci mohou čekat. „Je hezké, že můžeme někomu svěřit náš příběh – ostřílené režisérce, jejíž práci jsem dlouho obdivovala – i když to znamená, že to nemusí být ukázáno tak, jak bychom chtěli. Ale to není důvod, proč to vyprávíme. Svěřujeme svůj příběh někomu jinému, a to znamená, že půjde o jeho pohled na nás,“ čímž měla na mysli spolupráci s režisérkou Liz Garbus.Po Náhradníkovi se čekají další dvě knihy

Po smrti královny Alžběty II. chtěl princ Harry všechny projekty s úctou k ní odložit. U jeho memoárů se to podařilo. Vydavatelský dům Penguin Random House potvrdil, že princ 414 stánkovou monografii s názvem Spare (Náhradník) vydá místo na podzim, 10. ledna 2023. Obsah knihy je doposud přísně utajován a poradci krále Karla III. potvrdili, že žádným členům královské rodiny nebyla nabídnuta možnost cokoli autorizovat.

Podle prohlášení vydavatele je nejzásadnější kapitolou vyprávění o smrti jeho matky, princezny Diany. „Pro Harryho je to konečně jeho příběh,“ uvedl vydavatel s tím, že tak záměrně na obálku zvolili tvář prince Harryho, který hledí před sebe. Přeložena má být do šestnácti jazyků. Ve španělštině ponese podtitul „Život ve stínu.“

Podle deníku Daily Mail měl za knižní zpracování dostat princ Harry zálohu 18,4 milionů liber. Nemá však jít o první a poslední projekt. Mluví se o tom, že součástí smlouvy jsou další dvě knihy. O čem budou, to se zatím neví. Každopádně dohromady za všechny tyto mediální výstupy by vévoda a vévodkyně ze Sussexu měli inkasovat 155 milionů liber. Výdělek z prodeje knihy plánují manželé věnovat na charitu.Každopádně premiéra minisérie dokumentu Harry & Meghan je podle magazínu People stanovena na prosinec. Který den, to se však stále tají. Co se však ví je, že si Harry a Meghan nebudou brát servítky a chystají odhalit informace, které by královští členové rodiny nejraději navždy ututlaly.

Zdroj: People.comThe New York TimesVariety.com 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související