Princ Philip vypadal v 36 letech jako princ Harry

Geny se ani v královské rodině nezapřou.
foto: Instagram Chris Jackson

Po smrti vévody z Edinburghu, prince Philipa (†99) se na veřejnosti objevil snímek, na kterém si je se svým vnukem, princem Harrym (36), neuvěřitelně podobný.

Přestože média od devadesátých let spekulují o tom, zda bývalý milenec princezny Diany James Hewitt (62) není, kvůli zdánlivé podobnosti, otcem prince Harryho, pravda bude zřejmě úplně jinde. Rysy svých královských předků mladý muž rozhodně nezapře. Až teď, po smrti prince Philipa, vyšlo najevo, jak jsou si se svým vnukem podobní. Harry jako by svému dědečkovi z oka vypadl.

Vlevo je princ Harry, vpravo James Hewitt / foto: Instagram Mirror Onlinemirror.co.uk

Jako dvojníci

Na staré fotografii, která vyšla v roce 1957 na obálce časopisu Paris Match, je princ Philip, vévoda z Edinburghu nápadně podobný svému zrzavému vnukovi. Snímek zachycuje prince ve formálním vojenském oblečení. Velmi upřímně se usmívá a zároveň bedlivě naslouchá svému příteli.

Fotograf společnosti Getty Images, Chris Jackson, zveřejnil obálku starého časopisu na Instagramu jen několik dní poté, co princ Philip zemřel. Fanoušci okamžitě příspěvek komentovali slovy, že je podoba dědečka a vnuka neuvěřitelná. „Vypadá to, jako by to byl Harry 🔥🙌“ zní hned první komentář u příspěvku.

„Dnes jsem si připomněl tento neuvěřitelný ročník @parismatch_magazine z roku 1957, který jsem před několika lety získal,“ napsal Jackson ke svému příspěvku s tím, že šlo o historický okamžik. Prince Philipa zachytil s jeho fantasticky zdvořilým výrazem při oficiálním turné s královnou.

Jak poznamenali pozorní fanoušci, vévodovi z Edinburghu bylo v té době 36 let. Stejně starý je nyní i princ Harry. Kromě fyzické podoby je ale spojuje víc. Věrně sloužili své vlasti v armádě. Princ Philip narukoval do druhé světové války v roce 1939 a princ Harry byl během své desetileté služby dvakrát vyslán do Afghánistánu. Dědečka velmi obdivoval a až teď po jeho smrti vyplouvá napovrch, že k sobě měli ještě mnohem blíž, než se obecně soudilo.

foto: Instagram Kensingtonroyal

Harry na pohřbu nesměl chybět

Prince Philip zemřel v pátek 9. dubna ve věku 99 let na hradě Windsor. Pro celou rodinu byl její nejstarší člen tím nejlaskavějším. Není divu, že jeho smrt dala všechny znovu dohromady. Samotný princ Harry dorazil do Velké Británie již několika dní před sobotním pohřbem vévody z Edinburghu. Vévoda ze Sussexu se musel prokázat negativním testem COVID-19 a do pohřbu musí zůstat ještě v karanténě. A než se bude moci zúčastnit posledního rozloučení, podstoupí ještě další preventivní test. Harryho manželce Meghan lékaři kvůli jejímu těhotenství cestu nedoporučili, proto raději zůstala v Americe.

Princ Harry po příjezdu do Anglie složil princi Philipovi hold. „Můj dědeček byl mužem služby, cti a skvělého humoru. Byl vždy sám sebou. Díky svému kouzlu osobnosti si dokázal udržet pozornost při jakékoli příležitosti. Na vše měl moudrou a chytrou odpověď. Byl oporou pro její Veličenstvo královnu a stál věrně po jejím boku 73 let,“ znělo v prohlášení.

Nakonec pronesl i osobní poctu. „Byl si mistr grilování a měl si smysl pro humor. Budeš nám moc chybět, ale vždy si pamatuj, že Meghan, Archie a já (stejně jako tvoje budoucí pravnučka), tě vždy budeme mít ve svých srdcích.“ Na závěr zprávy Harry dodal: „Per Mare, Per Terram“, latinský termín používaný britskými námořníky, který znamená: „Po moři, po zemi.“

Sobotnímu pohřbu prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., předchází osmidenní státní smutek. Poslední rozloučení pak bude ceremoniální, nikoliv státní, proto se ho nebude moci účastnit široká veřejnosti. Pohřeb proběhne v kapli svatého Jiří na Windsoru a bude ho možné sledovat online, a to v sobotu 17. dubna na TV Nova od 15:20.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související