Audrey Hepburn v připravovaném životopisném filmu ztvární Rooney Mara

foto: Apple Studios

Společnost Apple Studios připravuje natáčení skutečného příběhu o legendární herečce Audrey Hepburn. Před kameru si stoupne šestatřicetiletá Newyorčanka Rooney Mara, kterou fanoušci mohou znát například z filmu Sociální síť či Muži, kteří nenávidí ženy.

V Hollywoodu velmi očekávaný snímek o Audrey Hepburn má natáčet slavný italský režisér Luca Guadagnino, který má za sebou oscarový snímek Dej mi své jméno (2017). Do hlavní role obsadil herečku se stejně porcelánovou pletí a pronikavým pohledem jako měla Audrey, Rooney Mara. Jejím partnerem bude herec Joaquin Phoenix s nímž má syna Rivera. Rooney se mimo herectví věnuje i své vlastní značce Hiraeth Collective, která je zaměřená na výrobu oblečení a doplňků bez použití zvířecích produktů. Kromě toho se věnuje také charitě; pomáhá dětem a rodin­ám v Keni.

„Pokud budeš někdy potřebovat pomocnou ruku, najdeš ji na konci vlastní paže. Až budeš starší, tak si vzpomeň, že máš i druhou ruku. Tou první pomáháš sám sobě a tou druhou ostatním.“ Audrey Hepburn

Život herečky a později také humanitární pracovnice Audrey Hepburn, celým jménem Audrey Kathleen van Heemstra Hepburn-Ruston byl rušný a plný událostí, takže životopisný snímek bude jistě plný zajímavých informací. Podle internetového magazínu Deadline má být Rooney Mara i producentkou filmu. Scénář píše Michael Mitnick. Film se ještě nezačal natáčet, proto v tuto chvíli není jasné, kdy dorazí do kin.

Milovaná Audrey

Herečka se narodila v roce 1929 do rodiny britského diplomata, ale část svého mládí strávila v tehdy nacisty okupovaném Holandsku. Byla jednou z nejznámějších tváří filmového plátna druhé poloviny 20. století. Proslavila se například ve filmech Prázdniny v Římě (Roman Holiday, 1953), Sabrina (1954), Snídaně u Tiffanyho (Breakfast at Tiffany´s, 1961) či v nezapomenutelném snímku My Fair Lady (1964).

„Teď děkuji pánu Bohu za filmovou kariéru, která mě tak proslavila. Je mi jasný důvod, kvůli němuž jsem před lety získala popularitu… Služba ostatním dává našemu životu smysl.“ Audrey Hepburn

„Elegance je jediná krása, která nikdy nevybledne,” říkávala herečka, jež kromě sošky Oscara za film Prázdniny v Římě získala také dva Zlaté glóby, cenu Emmy i Grammy, kterou obdržela posmrtně. Herečka byla také oddanou humanitární pracovnicí, spolupracovala s UNICEF při pomoci dětem v Africe, Jižní Americe a Asii. Podnikla rovněž několik zásadních humanitárních cest po světě.

V osobním životě už takový úspěch neměla. Hvězda stříbrného plátna byla třikrát zasnoubená, dvakrát vdaná a dvakrát rozvedená. Obdivovaná byla nejen pro svůj půvab, ale také nepřehlédnutelný talent a hlubokou lidskost, spokojená sama se sebou ale nikdy nebyla. Trpěla strachem z hladu, což bylo způsobeno neblahou zkušeností z války. Ač byla celý život velmi štíhlá, s jídlem bojovala, občas se přejídala, byla závislá na čokoládě a zákuscích. Podle všeho trpěla poruchami příjmu potravy – anorexií a bulimií.

Od patnácti let kouřila, není tajemstvím, že denně dokázala spotřebovat až tři krabičky cigaret. Sama sebe za krásnou nepovažovala. Toužila po menších chodidlech, nosu, blond vlasech a dráze tanečnice. Tak to alespoň zaznívá v dokumentárním filmu Audrey režisérky Heleny Coan z roku 2020.

Na muže neměla štěstí

Poprvé se zasnoubila s průmyslníkem Jamesem Hansonem, krátce na to ho podvedla s hercem Williamem Holdenem. Po rozvodu začala randit s hereckým kolegou Melem Ferrerem, se kterým prožila čtrnáct společných let a z jejich lásky vzešel syn Sean. Pak ovšem dvakrát potratila a následoval rozchod. Druhým manželem se stal psychiatr Andreas Dotti, který byl o osm let mladší. Ani toto manželství nevydrželo a následoval vztah s nizozemským hercem Robertem Woldersem. Znovu už se ale nevdala.

Po návratu ze Somálska v roce 1992 u ní lékaři na klinice v Los Angeles objevili rakovinu tlustého střeva v pokročilém stadiu. Audrey se vrátila do svého domu ve švýcarském Tolochenaz, kde strávila poslední dny svého života obklopena rodinou. 20. ledna 1993 zemřela ve spánku. Pochována je na hřbitově nad městem Tolochenaz u Ženevského jezera, což bylo její poslední přání.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související