Ústřední píseň nové BONDOVKY získala nominaci na cenu Grammy

Poslední film James Bond 007 ještě neměl premiéru, přesto už má jednu nominaci.
Billie Eilish
foto: Instagram Billie Eilish

Přestože kvůli pandemii koronaviru došlo už dvakrát k posunutí premiéry posledního filmu s Jamesem Bondem 007, už má první úspěch.

Ústřední píseň „No Time To Die“ od Billie Eilish v úterý 24. listopadu získala nominaci na cenu Grammy.

Zpěvačka, která píseň složila se svým bratrem Finneasem O’Connellem, ji slavnostně zveřejnila na svém facebookovém profilu letos v únoru. Billie Eilish, jejíchž celé jméno zní Billie Eilish Pirate Baird O’Connell, se stala nejmladší interpretkou titulního songu ke slavné filmové sérii a zařadila se tak vedle takových velikánů jako je Tom Jones, Shirley Bassey, Paula McCartney, Duran Duran, Tina Turner nebo Adele.

Billie Eilish
foto: Instagram Billie Eilish

Mladá a talentovaná

Osmnáctiletá hvězda si odnesla náruč gramofonů již letos v lednu, kdy se stala objevem roku, získala album roku, i nahrávku roku. V lednu příštího roku tak bude bojovat se svou písní v kategorii Nejlepší píseň napsaná pro vizuální média s dalšími peckami: „Beautiful Ghosts“ z muzikálu Cats od Taylor Swift, dále s „Carried Me With You“ od Brandi Carlile, z hitu Frozen 2 pak píseň „Into the Unknown“ zpívané Idinou Menzel a „Stand Up“ od Cynthie Erivo.

Těšení na 007

V nadcházejícím pětadvacátém filmu o Jamesi Bondovi, režiséra Caryho Fukunagy, který měl původně vstoupit do kin letos v dubnu, se opět v hlavní roli objeví britský herec Daniel Craig. Jeho úhlavního nepřítele si zahrál americký herec Rami Malek, držitel Oscara za roli Freddieho Mercuryho ve filmu Bohemian Rhapsody.

Natáčení filmu začalo už 25. března 2019 v Norsku. Poté se produkce přesunula na Jamajku, pak do Londýna. A fanoušci se asi nejvíce těší na záběry honiček z jihoitalského skalního města Matera.

James Bond
foto: Instagram James Bond

Premiéra poslední Bondovky s názvem Není čas zemřít (No Time to Die, 2021) se měla původně odehrát už letos v dubnu. Kvůli pandemii a zavřeným kinům ji přesunuli na 20. listopadu, ale už v září bylo jasné, že ani to neklapne. Poslední, zatím ohlášený termín je 2. dubna 2021, tedy téměř na den rok po plánované premiéře. Mezitím ovšem probleskují zprávy, že producenti filmu začali vyjednávat s Netflixem, který by film rád odkoupil a uvedl ještě před Vánoci.

Související

Apulie je kraj, kde zaručeně platí: Dolce vita
Kdo bude nový James Bond?

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související