Čech Ondřej Pivec získal dvě nominace na cenu GRAMMY

Český klávesista cenu Grammy získal již v roce 2017
Cena Grammy
foto: archiv Grammy

Český hudebník žijící v New Yorku Ondřej Pivec získal nominaci v kategorii nejlepší R&B album, a to za album All Rise s projektem Gregoryho Portera a za nejlepší tradiční R&B performance za single Set On Down kapely The Baylor Project.

foto: Instagram Ondřej Pivec

S Gregorym Porterem Pivec spolupracuje od roku 2013, v projektu s kapelou The Baylor Project spolupracoval v produkci a klávesové aranži. Jeden gramofonek už však doma má. Cenu Grammy získal už v roce 2017 za album Take me to the Alley s Porterovou kapelou v kategorii nejlepší vokální jazzové album.

Nejvíce nominací na cenu Grammy získala zpěvačka Beyoncé, a to devět. Duo Lipa či Taylor Swiftová mají po šesti nominacích. Jednu nominaci v oblasti klasické hudby má i nahrávka českého dirigenta Jakuba Hrůši a houslisty Augustina Hadelicha Bohemian Tales. V kategorii objevů jsou nominováni Ingrid Andress, Phoebe Bridgers, Chika, Noah Cyrus, D Smoke, Doja Cat, Kaytranada a Megan Thee Stallion. Majitelé sošek budou odhaleni v noci z 31. ledna na 1. února 2021

foto: Instagram Ondřej Pivec

80 kategorií

Ceny Grammy jsou jedny z nejprestižnějších hudebních ocenění na světě. Kdo bude nominován v 80 kategoriích, rozhodují členové hudební akademie, kterých je 13 tisíc. Poprvé se Grammy udělovaly v roce 1959. Mezi české umělce, kteří získali cenu Grammy patří například z roku 1982 sólisté Ivan Žídek, Jiří Zahradníček a Václav Zítek, za nejlepší operní nahrávku záznamu Janáčkovy opery Z mrtvého domu, kterou dirigoval Charles Mackerras. V roce 1986 pak dvě ceny Grammy získal Jan Hammer, a to za nejlepší instrumentální skladbu a popový instrumentální výkon.

Související:

Billie Eilish

Nominaci na cenu Grammy získala Billie Eilish za titulní píseň k nové bondovce.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související