Překvapení! Nový JAMES BOND má být Henry Golding!

Pro roli slavného agenta je prý jako stvořený!
Henry Golding a Daniel Craig coby James Bond
foto: Sony Picture

Herec Henry Golding měl ve filmu Gentlemani (The Gentlemen) přesvědčit producenty bondovek, že je okouzlující, umí elegantně skákat ve smokingu, má skvělou fyzičku, šarm i houževnatost. Jako nový James Bond by tedy byl ideální. Navíc má herecký talent, jeho role jsou dokonale zahrané, a navíc je mu teprve 33 let. Takže by mohl natočit ještě několik dalších dílů o slavném agentovi.

Úspěch vystřídá úspěch?

Že umí díky svému talentu vydělat producentům peníze, dokázal i ve filmu Šíleně bohatí Asiati (Crazy Rich Asians), který byl jedním z největších filmových trháků roku 2018. Film, inspirovaný celosvětově úspěšným bestsellerem spisovatele Kevina Kwana, sleduje rodilou Newyorčanku Rachel Chuovou (Constance Wu), která doprovází svého dlouholetého přítele Nicka Younga (Henry Golding) na svatbu jeho nejlepšího kamaráda do Singapuru. Rachel ale vůbec není připravená na to, že jí její snoubenec o sobě zapomněl sdělit několik důležitých detailů… Film vydělal 238,5 milionu dolarů a získal 91% hodnocení na Rotten Tomatoes.

Zatímco zprávy naznačují, že se do slavné role adept stále hledá, stát se může cokoli. Koneckonců, herec Clive Owen měl údajně dle zahraničních médií kdysi roli už v kapse, přesto mu podle jeho slov nikdy nebyla nabídnuta. O náhradníkovi po Craigovi se už mluvilo v souvislosti s herci jako je Tom Hardy, Tom Hiddleston, Henry Cavill a Idris Elba. A i když by všichni určitě odvedli skvělou práci, správnou volbou pro příští 007 je podle posledních informací právě Henry Golding.

Daniel Craig se stal naposledy tajným agentem 007 po natočení pátého dílu „No Time to Die“. Ten by měl být konečně do českých kin uveden 19. listopadu. Plánovanou jarní premiéru totiž překazila pandemie. A o čem nejnovější příběh bude? James Bond – agent 007 skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc.

Opravdu žil?

Milovníky agenta 007 možná potěší fakt, že nemá jít o bájnou postavu. Historici z polského Ústavu národní paměti totiž našli v archivech skutečného agenta Jamese Bonda. Podle polské kontrarozvědky působil stejnojmenný špion v šedesátých letech v Polsku jako tajemník-archivář britského vojenského přidělence. Z dokumentu polské tajné služby vyplývá, že v roce 1964 přijel do Varšavy James Albert Bond. Podle komunistické tajné služby se sice zajímal o ženy, ale před bondovskými nápoji dával přednost pivu.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související