Jóga pod křídly s Katarínou: pozice velbloud / Uštrásana

Pohleďte vzhůru!
Jóga s Katarinou velbloud
Foto:J óga Ateliér

Náš seriál pokračuje! Pojďte s námi na jógu! Jóga s Katarínou vás naučí správně dýchat, protáhnout se i milovat a respektovat své tělo. Jogínka, cvičitelka a víla Katarína Mikulandová v našem seriálu postupně představí jednoduché cviky a jógové pozice, které si můžete vyzkoušet, když ráno vstanete, večer před spaním, při pauze v práci… Kdekoli a kdykoli během dne. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, jen chuť cítit se lépe a něco málo pro sebe udělat.

Velbloud / Uštrásana

Po celém dni, kdy nám pohled i ramena padají dolů k zemi, zkuste alespoň na pár chvil přetočit svůj pohled směrem k nebi. Pozice velbloud je k tomu jako stvořená. Otevřete ramena, hrudník, srdce… Když je náš dech plytký a slabý, máme opět možnost ho prohloubit, zdůraznit a uvolnit celou přední část hrudníku. Můžete zkusit jemně přivřít oči a vidět svět srdcem – uvolnit srdeční čakru Anahatu.

Opatrně na oblast krční páteře. Zejména při onemocnění štítné žlázy, krční páteře, vysokém krevním tlaku nezaklánějte hlavu – jen namiřte nosík směrem vzhůru.

Oblast bederní páteře – stydkou kost malinko vzhůru k pupíku, podbříško aktivní, bez napětí v bederní části.

Otevřená ramena – rozšiřte lopatky a spusťte je dolů (bezbolestně a bez napětí). S nádechem přejděte do záklonu a klidně v pozici dýchejte. Pak následuje jemný a citlivý návrat a s výdechem přejděte do uvolnění v pozici dítěte.

Nadýchněte se do oblasti srdce.

Namaste🙏

jóga s Katarinou záklony II
joga velbloud
joga velbloud
joga velbloud
joga velbloud
Foto: Jóga Ateliér
joga s katarinou

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související