POTVRZENO! Harrison Ford se popáté vrátí jako Indiana Jones

Premiéra je ohlášena na červenec 2022.
Indiana Jones
foto: Netflix

Těšte se! Legendární archeolog v poddání 78leté hollywoodské legendy znovu nasadí svůj pověstný klobouk a zapráská bičem. 41 let po uvedení prvního filmu „Dobyvatelé ztracené archy”, který měl premiéru v roce 1981.

To, o čem se od jara jen spekulovalo, je podle webu CNN již oficiální. Společnost Walt Disney v pátek ve svém tweetu potvrdila, že pátý film slavné série se natočí v produkci jejího filmového studia Lucasfilm a premiéra má být v červenci 2022. A také je jasné, že do hlavní role se opravdu vrátí Harrison Ford.

Harrison Ford jako Indiana Jones / foto: Magic Box

Spekulace o chystaném filmu vypustil už z kraje roku do světa sám slavný herec, když v pořadu Ellen DeGeneres připustil, že příprava na natáčení má začít už letos. „Bude to zábava. Jsem nadšený a moc se těším” řekl v rozhovoru se známou moderátorkou. 

V dalším rozhovoru pro CBS Harrison Ford přiznal, že pokaždé, když se ke kultovní roli vrací, cítí velkou zodpovědnost. A také povinnost udělat vše proto, aby výsledek byl stejně dobrý jako na začátku filmové série.

Od premiéry první filmu celé série Dobyvatelé ztracené archy (Raiders of the Lost Ark) letos uplynulo již 39 let. V roce 1984 měl premiéru Chrám zkázy (Indiana Jones and the Temple of Doom), Indiana Jones a poslední křížová výprava (Indiana Jones and the Last Crusade) spatřila světlo světa v roce 1989 a zatím poslední film Království křišťálové lebky (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull) jsme mohli vidět v roce 2008. To už jejímu hlavního představiteli bylo 66 let, ale na výkonu to poznat nebylo.

Tak můžeme jen doufat, že tomu tak bude i tentokrát. Jak se už dříve vyjádřil Steven Spielberg: „Musíme to stihnout natočit dřív, než mu bude osmdesát!”

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související