Peníze z pohledu hvězd: Která znamení zvěrokruhu snadno zbohatnou?

foto: Unsplash

Rozložení vesmírných sil v době našeho narození nám dává do vínku i schopnost dobře či špatně hospodařit s penězi. A mít cit či štěstí pro udržení tučného konta. Nebo naopak. Kdo je na tom nejlépe a kdo je z hlediska financí největší smolař? A komu raději nikdy nepůjčovat peníze?

Beran (21.3. až 20.4.)

Jdou si tvrdě za svým, ale z hlediska financí nebývají Berani zrovna šťastlivci. Symbolická je pro ně netrpělivost, která jim dokáže mnohé zhatit. Přesto se i mezi nimi najdou úspěšní milionáři, dobrým příkladem je třeba spolumajitel společnosti Google Larry Page, který (možná i díky své povaze) významným způsobem přispěl k vývoji proslulého vyhledávače a stal se šestým nejbohatším člověkem na světě s čistým jměním asi 121 miliard dolarů. Berani ale také mají tendence k unáhlenému utrácení i neuváženým sázkám a hazardním hrám. To vše může jejich bohatství oslabit a o peníze dokáží snadno přijít.

Býk (21.4. až 21.5.)

Býk, kterému vládne Venuše, miluje hezké věci, dobré jídlo i cestování a neváhá za ně utrácet nemalé částky. Dokáže tvrdě pracovat, ale pak si chce své peníze užít, kochat se výší svého konta ho nijak neláká. Přesto myslí na zadní vrátka a velmi nerad jde do minusu. Finance půjčuje spíše blízkým přátelům, které dobře zná, těm vyhoví bez váhání a nechce většinou ani žádný úrok či smlouvu. Ohledně peněz je Býk poměrně důvěřivý a rád myslí na ostatní. Což se traduje i o miliardáři a zakladatel Facebooku Marku Zuckerbergovi. Společně se svou ženou se velmi věnuje i charitě a ochraně životního prostředí. Na havajském ostrově Kauai, kde pár zakoupil již mnoho pozemků a nemovitostí, daroval například 4,85 milionu dolarů na výstavbu cenově dostupného bydlení a velmi se zajímá o záchranu zdejší přírody i zlepšení života obyvatel ostrova.

Blíženci (22.5. až 21.6.)

Vzrušující a nevyzpytatelní Blíženci jsou velmi úspěšní ve všech komunikačních disciplínách, proto z nich bývají skvělí finanční poradci, pojišťovací agenti i bankéři. Ke svým vlastním financích mají takový vztah, že jich nikdy není dost a mají sklony se neustále s ostatními porovnávat. Svým bohatstvím se docela rádi chlubí a neváhají jej tak trochu shazovat s tím, že druzí mají určitě ještě víc. Rádi si kupují kvalitní věci a investují i do značek a marnotratnějších záležitostí. Důkazem, že bývají často velmi úspěšní a peníze vydělat opravdu umí, je i Blíženec a generální ředitel Snapchatu Evan Spiegel. Ten neváhal jen za svou luxusní jachtu „vysolit“ neuvěřitelných 250 milionů dolarů a nehnul přitom ani brvou.

Rak (22.6. až 22.7.)

Skromní Raci jsou nesmírně pracovití a váží si každé vydělané koruny. Nikdy zbytečně nerozhazují, ale mají rádi ve svých financích pořádek. Kdyby vám dlužili jen jedinou korunu, klidně pojednou přes půl města, jen aby vám ji vrátili. Půjčují trošku neradi, ale pokud je přesvědčíte, že to opravdu potřebujete, vždy se nad vámi slitují a pomůžou vám. Důkazem jejich soucitné povahy je i Sir Richard Branson, britský podnikatel a miliardář, který neváhal ze svého obrovského mění věnovat 3 miliardy dolarů na boj proti globálními oteplování. Známý je ale i pro své ojedinělé výstřelky, kdy se například oblékl jako nevěsta, aby propagoval své svatební obchody Virgin Bride. Nebo se pokusil obletět svět v horkovzdušném balónu či se zúčastnil své vlastní reality show The Rebel Billionaire.

Lev (23.7. až 22.8.)

O Lvech se často tvrdí, že milují okázalost, ale není to tak docela pravda. Ve své podstatě jsou velmi skromní a dokáží vystačit i s málem. Peníze rozhodně vydělat umí, často už ve velmi mladém věku. Ani neví, jak je to vlastně možné, ale vždy jich mívají dost, přinejmenším tolik, kolik potřebují. Půjčky a zadlužovaní téměř nenávidí, strašně neradi se k něčemu zavazují, ale když už musí, snaží se vše splatit co nejdříve. Půjčit si od nich peníze je možné, ale počítejte s tím, že budou do halíře vědět, kolik jim máte vrátit a datum splatnosti si v kalendáři zakroužkují červeně. To není proto, že by vám nedůvěřovali, jsou prostě takoví. Ke slavným Lvům patří i čtyřiadvacetiletá Leo Kylie Jenner, zakladatelka kosmetické značky Kylie Cosmetics, kterou časopis Forbes už v roce 2020 zařadil mezi nejmladší miliardáře světa, kteří své bohatství získali vlastní zásluhou. V roce 2019 hvězda „Keeping Up with the Kardashians“ prodala 51% podíl v Kylie Cosmetics kosmetickému gigantu Coty Inc. za 600 milionů dolarů.

Panna (23.8. až 22.9.)

Kdo by si myslel, že pro Panny je majetek důležitější než cokoli jiného, pletl by. Ano, mají rády přehled, přesně ví, kolik na účtu mají, kolik si mohou dovolit utratit či kdy splatí poslední splátku hypotéky. Ale ve skutečnosti Panny veškeré finanční záležitostí nudí a vůbec je nebaví se jimi zaobírat. Dokáží si ale dobře rozvrhnout veškerá investiční rizika a díky vrozené inteligenci i citu pro sběr informací investují velmi moudře a efektivně. Peníze nerady půjčují, ne proto, že by byly lakomé, ale nerady na to myslí a považují to za zbytečnou zátěž a komplikaci. Ke známým Pannám patří například i krásná Salma Hayek.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Jestli je někdo úspěšný stroj na peníze, tak jsou to Váhy. Umí je vydělat, udržet i rozmnožit a je to pro ně úplně přirozené. Jako dýchání. Mají cit pro dobré výnosné investice, umí zdravě riskovat a nikdy neutrácí za hlouposti. Své peníze si dokáží užít, ovšem někdy mají tendenci šetřit víc, než je potřeba. Pokud si od nich chcete vypůjčit, připravte si raději více argumentů i plán splátek předem, určitě vás podrobí výslechu, kdy vše hodláte vrátit. A na co to vlastně potřebujete. Nemyslí to zle, jen mají starost, aby vše proběhlo korektně. Váhy, kterým vládne Venuše, obchodují s přívětivostí a nadhledem. A dokáží i ostatní strhnout, aby se k jejich byznysu připojili. Stejně jako návrhář Ralph Lauren, který dokázal vybudovat módní impérium v hodnotě téměř 7 miliard dolarů a přesvědčit svět, že jeho oblečení je nejen krásné, ale hlavně kvalitní a vyplatí se do něj investovat.

Štír (24.10. až 22.11.)

Štíři jsou snílci, kteří rádi mluví o tom, jak jednou zbohatnou, ale skutek často uteče. Plánů mají vždy víc, než dokáží zrealizovat, neváhají si i půjčit větší částky, ale v obchodování a podnikání nemívají tak úplně štěstí. Jejich dobrosrdečná povaha je předurčuje k tomu přesvědčit druhé, aby se k nim připojili, ale ti často spláčou nad výdělkem. Než se rozhodnete, že jim půjčíte, dobře si to rozmyslete a prověřte si, na co peníze opravdu potřebují. Pokud Štíři zbohatnout, tak často ne vlastní zásluhou. Skvělým příkladem je i vdova po Stevu Jobsovi Laurene Powell Jobs, které ohromujícího bohatství jejího zesnulého manžela doslova spadlo do klína. Ona si tím ale určitě poradí.

Střelec (23.11. až 21.12.)

Střelci rádi riskují a kupodivu jim to často i vychází. Štěstěna pod vlivem Jupitera u nich obvykle stojí po celý život, takže pokud chcete jít do kasina, běžte se Střelcem a držte se ho. Většinou neodchází s prázdnou. Tohle znamení má čuch na investice v tu pravou chvíli, umí odhadnout, když už je risk přes čáru a kdy do toho může ještě jít. V podnikání se jim tedy daří, rádi utrácí za dobré jídlo i cestování, ale vždy si nechají dostatečnou rezervu, v tom jsou Střelci hodně důslední. Půjčky moc nemusí, ale když to musí být, bez váhání se pro ně rozhodnou. Sami ovšem nepůjčují úplně rádi. Ke slavným Střelcům patří například Brad Pitt nebo Scarlett Johansson.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Nadhled, tak lze jedním slovem shrnout vztah Kozorohů k financím. Váží si jich, neutrácí bezhlavě a jsou malinko skrblíci, ale v tom nejlepším slova smyslu. Investují velmi opatrně, přemýšlí o každém vydání a umí si tzv. udržet korunu. Pokud je ale potřeba, dokáží být velmi velkorysí, svým obchodním partnerům důvěřují a dané slovo je pro ně závazek, o kterém se nediskutuje. Takže pokud hledáte spolehlivého partnera pro podnikání, je Kozoroh vždy tou nejlepší volbou. Jedinci narození v tomto znamení si jdou přímo za svým cílem, jsou zdravě sebevědomí a na své cestě za úspěchem se jen málokdy nechají něčím rozhodit. Příklady? Kevin Costner, vévodkyně Kate nebo třeba Rowan Atkinson.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

Málokteré znamení má tak silný tah na branku jako právě Vodnáři. Peníze vydělávají velmi lehce, především prostřednictvím svých kontaktů. Jako nejvíce sociálně smýšlející znamení zvěrokruhu věří, že bohatství by mělo být sdíleno a prosperita je platformou pro humanitární aktivity. S majetkem nakládají velmi hospodárně, nikdy zbytečně neutrácejí a neradi si peníze půjčují. Své závazky ale vždy dodrží, velmi neradi jsou někomu něco dlužni. Skvělým příkladem je i americká moderátorka narozená v tomto znamení Oprah Winfrey, známá svými charitativními počiny a neustálou propagací ostatních, kteří myslí i na ty méně šťastné z nás.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Pro citlivé emotivní Ryby jsou peníze jen prostředkem k přežití, bližší vztah k nim nemají. S oblibou zapomínají, kdo jim co dluží a své dluhy také moc neregistrují. Když se jim ale připomenete, s omluvou okamžitě vše napraví. Ryby jsou obvykle pracovité, takže chudobou netrpí, ale za mamonem se moc nehodí, mnohem důležitější jsou pro ně jiné hodnoty. Velkého bohatství se většinou nedočkají. A když, tak spíše oklikou, dědictvím nebo proto, že si vybrali lukrativní obor. Ovšem ne kvůli financím, ale protože je nesmírně baví. Často to bývá umělecký směr. Nejlepším důkazem toho je slavná hollywoodská hvězda Bruce Willis. Na penězích mu nikdy moc nezáleželo a svou velkorysost a laskavost projevil i při rozvodu a následné péči o děti. Možná i proto ho nyní, když vážně onemocněl, láskyplně podporuje opravdu celá rodina včetně bývalé ženy.

Zdroj: nypost.com, pagesix.com, decider.com. www.wellandgood.com, www.yourtango.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související