George Clooney: o novém filmu i narození svých dvojčat

Od 23. prosince na Netflixu
foto: Wikipedie

Fešák George Clooney už dávno není jen nezbedný šaramantní parťák. V poslední době se mu zalíbilo sci-fi ale především je z něj vzorný manžel a milující otec.

Při představování svého nového futuristického thrilleru, ve kterém hraje hlavní roli, ale také ho sám režíroval, se rozpovídal i o své rodině, o chvíli, kdy Amal požádal o ruku i jak se cítil, když na ultrazvuku poprvé viděl svá dvojčata.

Popravdě George Clooney není, na rozdíl od té otcovské, v režisérském křesle žádným nováčkem. Film The Midnight Sky (Půlnoční nebe) je už jeho sedmým režisérským počinem.

Faktem ovšem je, že v novém postkatastrofickém snímku až tak moc herců nehraje. Příběh natočený podle úspěšné knihy spisovatelky Lily Brooks-Dalton nemá příliš složitou zápletku. Celou Zemi postihne záhadná katastrofa, která ji učinila zcela neobyvatelnou. A osamělý vědec v Arktidě spěchá varovat astronauty, vracející se z vesmírné mise, že se vlastně nemají kam vrátit. Není ale tak úplně sám. S sebou má i malou holčičku, o kterou se musí postarat…

foto: Netflix.com

Náročné natáčení v bouři

Clooney kvůli roli musel zhubnout a nechat si narůst dlouhé vousy, v kterých není téměř k poznání. A jak přiznal pro CBS News, ani natáčení nebylo zrovna procházkou růžovým sadem. Dokonce jej označil za jedno z nejnáročnějších vůbec. A to má na svém kontě více než čtyři desítky filmů a nad hlavu již zvedl dva Oscary. „Scéna, kdy se s dívkou navzájem ztratíme v bouři, se natáčela při skutečné arktické sněhové bouři,” přiznal. „Byl to úplně první týden natáčení. Byli jsme na Islandu, venku bylo minus čtyřicet a poryvy větru dosahovaly až 80 mil za hodinu. Natáčel jsem bez brýlí, takže mi během chvíle zamrzaly oční víčka. Musel jsem se tedy každou chvíli vracet do tepla a tam mi ji rozehřívali fénem, abychom mohli pokračovat dál.

foto: Netflix.com

Vypadá to jako akční film, ale Clooney je přesvědčen, že je spíše o potřebě lidských bytostí se spojit, napříč vesmírem nebo jen v přes jednu místnost. „Řekl bych, že hlavním poselstvím filmu je, že mít někoho, o koho se můžete postarat, je to, co vás udrží při životě.”

Netušil jsem, o co přicházím

Zdá, že oblíbený herec ví, o čem mluví, protože jak přiznává, jeho život se zcela změnil ve chvíli, kdy potkal svou ženu Amalu. Když si ji v roce 2014 bral, mluvil o jejich svatbě celý svět. Však také byla velkolepá. V kulisách kouzelných romantických Benátek. O takové sní nejedna malá holčička i dospělá žena. Ale teprve nedávno se fešák George Clooney rozpovídal, co tomu vlastně předcházelo. „Netušil jsem, o co přicházím. Když jsme spolu chodili, nikdy nebyla o manželství řeč. Pak jsem se ale rozhodl a požádal ji o ruku. Trvalo hrozně dlouho, než řekla ano. Klečel jsem před ní asi dvacet minut.

foto: Netflix.com

Nakonec jsem řekl: ‚Hele, jestli neodpovíš, vyhodím si kyčel.‘ Když jsme to pak vyprávěli jejím rodičům, ptali se: ‚On má něco s kyčlí?‘, směje se Clooney. Když však přijde řeč na jeho děti, zvážní. „O dětech jsme nikdy nemluvili. Pak jsme si ale jednou řekli: ‚Co myslíš?‘. A najednou stojíte u ultrazvuku a slyšíte, že budete mít chlapečka. Ba ne, vlastně jsou tam dvě děti. Jako první mě napadlo, co budu dělat, vždyť jsem starý. Vážně dvě? Pamatuji si, jak jsem tam jen asi deset minut stál, zíral na ten kus papíru a nechápal, co se to děje. Ale jsem tak rád, že je mám a že mají jeden druhého,” vyznal se ze vztahu ke svým dvojčatům Alexandrovi a Elle.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související