FILM HAVEL zvítězil na filmovém festivalu v Římě

Snímek je již v digitální distribuci a vychází na DVD.
Havel
foto: Bontonfilm

Na 19. ročníku mezinárodního festivalu nezávislých filmů v Římě získal český film Havel Slávka Horáka hlavní cenu pro nejlepší hraný film.

Výprava, kostýmy, skvělí herci a výborný scénář překonávají všechny těžkosti biografických filmů. Vzácný životopisný film, který se vyhýbá nekritické oslavě a vymyká se životopisu svatých, “ stojí v hodnocení poroty. 

Mám z toho ohromnou radost, dělali jsme ten film tak, aby fungoval i v zahraničí a vítězství v Římě je dalším důkazem, že snímek venku opravdu rezonuje,” raduje se režisér, producent i spoluautor scénáře filmu Havel Slávek Horák. 

foto: Bontonfilm

Před měsícem byl snímek Havel ve finále na americkém festivalu Heartland a chválil ho John Malkovich i časopis Variety.  „Výborný film s vynikajícími hereckými výkony,“ hodnotil uznávaný herec, zatímco recenze Variety film vyzdvihuje dílo za originální tvůrčí přístup a silný příběh: „Kreativní biografie plná života, vzrušující scénář, chytrá režie, příběh globální ikony boje za lidská práva.”

Děj filmu se odehrává v období let 1968 až 1989, ale historické ohlédnutí tu rozhodně nedominuje. Scénář filmu se víc soustředí na proměnu hrdiny od lehkovážného, úspěšného dramatika, přes bojovníka za lidská práva až po vůdčí osobnost sametové revoluce. Popisuje jeho pronásledování komunistickým režimem, věznění, ale také jeho milostné vztahy.

Film Havel je k dispozici v digitální distribuci na většině VOD službách a 9. prosince vychází i na DVD.  „Myslím, že díky vydání Havla na DVD teď v prosinci, mám dárky k Vánocům vyřešené,“ směje se Slávek Horák.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související