Sex ve městě … A jak to bylo dál 2 se blíží. Jak to tedy bude dál?

foto: HBO Max

Je to už více jak tři čtvrtě roku, co na obrazovky HBO vlétlo pokračování jednoho z nejoblíbenějších seriálů všech dob Sex ve městě. Každý chtěl vědět, jak se Carrie, Charlotte, Miranda i Samantha po dlouhých 17 letech mají a kam je osud zavál. A jak se zdá, brzy se dozvíme víc.

Pokračování, které přišlo po šesti veleúspěšných sezonách a dvou už méně povedených filmech, zastihlo hrdinky v období tzv. pozdně středního věku a alespoň z počátku bylo přijato s velkými rozpaky. Někomu vadilo jak vypadají, další se, celkem oprávněně ptali, kam se vytratil humor…. No odešel se Samanthou, která odjela kamsi do Londýna a v nových dílech se již neobjevila. Hodně se diskutovalo proč. Jako nejčastější důvod byla zmiňovaná údajná nevraživost mezi její představitelkou Kim CattrallSarah Jessicou Parker. Kim ale později vše uváděla na pravou míru s tím, že ji k natáčení jednoduše nepřizvali.

Je o druhou sérii zájem?

Faktem ale zůstává, že sledovanost byla enormní a tak není divu, že se hned po odvysílání nových epizod začalo mluvit o dalších. Seriál, kde se dnes už lehce prošedivělé dámy ve věku 55+ nestydí mluvit o svém věku či menopauze, nalákal snad každého, kdo má streamovou službu předplacenou. Komerční triumf se tak dle očekávání dostavil a ve sledovanosti se seriál zařadil v USA do Top 10. Podobně uspěla seriálová novinka i na českém a slovenském trhu. A z oficiálních míst managmentu HBO Max se začaly ozývat seriózní hlasy, že o další sérii je zájem. Ředitel obsahu Casey Bloys dal jasně najevo, že seriál by měl pokračovat, pokud se postavy v příběhu posunout dál. „To je něco, co v seriálu jako je tento prostě chcete. Je to jako byste se scházeli se starými přáteli a chtěli znát každý další aspekt jejich života.“

Které postavy dostanou prostor?

Pokud jde o spekulace, kam a jak by se další příběhy seriálu Sex ve městě A jak to bylo dál mohly ubírat, nejčastěji se mluví o postavě nebinární moderátorky Che Diaz, zamilované do Mirandy, v podání Sary Ramírez, kterou by tvůrci rádi rozvinuli. „Chtěl bych ji divákům ukázal mnohem blíž, “ řekl jeden z tvůrců Michael Patrick King pro Variety. Další adeptkou na bližší prozkoumání je i nová posila Sarita Choudhury, která hraje přítelkyni Carrie, realitní makléřku Seemu Patel. Nejvíc spekulací se ale objevuje kolem případného návratu Samanthy.

Všichni jsou v tomto ohledu ve svých vyjádřeních velmi opatrní a diplomatičtí, ale zatím nikdo neřekl kategorické ne. Včetně samotné Kim Cattrall. „Nemyslím si, že bych na to kývla, nečtu žádné články se spekulacemi na toto téma, i když vím, že mnoho lidí by si návrat Samathy přálo,“ vyjádřila se na přímou otázku magazínu Variety opatrně. A diskuzi ještě podpořil Michael Patrick King, když prohlásil, že její návrat do seriálu se pohybuje spíš v oblasti fixe. Ale že do děje by měl být i tak zapojená. „Mým cílem je přivést všechny postavy k sobě blíž, aby nestály každá v jiném koutě,“ dodal.

Prakticky potvrzený je ovšem návrat Aidana Shaw! 19. srpna Deadline oznámil, že John Corbett si zopakuje svou roli ex přítele Carrie Bradshaw ve druhé sérii, protože divákům v té první opravdu chyběl. Zástupci HBO Max i sám Corbett ale odmítli zprávu jakkoli komentovat.

Zdroj: www.glamour.com, deadline.com, variety.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související