Pro lepší náladu a protažení zad: Home office jóga s Jiřinkou

Protažení si zasloužíte!
foto: Jóga Ateliér

Pracovat doma může být únavnější než chodit do kanceláře. To jsme za ten poslední rok poznali velmi dobře. My dnes ale pro vás máme skvělý recept, jak se cítit mnohem líp. Pár minut na protažení si najdete, co říkáte?

Home office s sebou často přináší bolavá záda, zkrácené svaly nohou a nedostatečný dech. To vše se projevuje ztrátou energie, únavou až apatií. Dobrá zpráva je, že tomu můžete poměrně snadno čelit. Stačí si nadělit chvilku jen pro sebe. Odměna vás nemine. Pojďte se s námi věnovat protažení a pomoci tělu, aby mu bylo líp. A hlavě, aby se pročistila. Stačí deset minut. S lepší náladou a čerstvou energií pak můžete dál pokračovat ve svých pracovních povinnostech. A půjdou vám mnohem lépe od ruky.

Postavte se a srovnejte záda. Krouživým pohybem protáhněte hlavu a ramena. A dále pokračujte protažením celého těla. Čeká vás 8 jednoduchých a velmi příjemných cviků. Užijte si je.

1. Postavte se rovně, chodidla mějte na šířku pánve. S výdechem zakulaťte záda, podsaďte pánev a mírně pokrčené ruce protáhněte dopředu.

2. Z pozice s kulatými zády s nádechem otevřete hrudník a široce rozpažte. Několikrát v tempu dechu zopakujte body 1 a 2.

3. S nádechem vytáhněte ruce do vzpažení a protáhněte se nahoru.

4. S výdechem pak pokrčte ruce, stáhněte lopatky k sobě a pokrčené lokty veďte mírně dozadu za sebe. Několikrát v tempu dechu opakujte body 3 a 4.

5. Opřete se rukama o židli a příjemně protáhněte záda. Opatrně na ramena i na přílišné prohnutí v bedrech.

6. S výdechem přejděte do hlubokého předklonu. Můžete v něm střídavě pokrčit pravou a levou nohu a protáhnout tak svaly zadních stehen.

7. V hlubokém dřepu srovnejte záda, dlaně spojte před srdcem. Lokty otevírají kolena a díky tomu protahují kyčle. Chodidly se odtlačujte od země, zapojte i malíkové hrany.

8. Posaďte se pohodlně s rovnými zády a vědomé dýchejte. Hluboký nádech, úplný výdech.

Kompletní desetiminutové protažení najdete zde:

Přejeme vám hezký, efektivní pracovní den a pevné zdraví! 🙏💗

Kdo je Jiřina Dobrovolná?

Lektorka jógy, máma dvou dětí, často v černé, ale s koutky nahoru. Vede lekce jógy na pohodu, pro správnou kondici těla i mysli. S respektem a empatií.

Jógu i protažení si s ní si můžete užít pod křídly Jóga Ateliéru nebo také na www.jirinadobrovolna.cz, na YouTube a na Facebooku.


Jóga s Jiřinkou: Dechové mudry

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související