Proč se Samantha neobjevila v pokračování Sexu ve městě? Konečně známe pravdu!

foto: Warner Bros.

Mluvilo se o tom možná víc než o samotném pokračování slavného seriálu. Sex ve městě bez jedné z neoblíbenějších postav ztratil šťávu a drive. Důvod? Pro herečku Kim Cattrall je to prý už jednou provždy uzavřená kapitola… Jak ale nyní vyplulo na povrch, skutečná příčina, proč se hvězda série ‚Sex and the City‘ nevrátila jako Samantha v pokračování ‚And Just Like That‘ (A jak to bylo dál…), je úplně jiná, než si všichni mysleli.

Do šesti sérií a dvou filmů „Sexu ve městě“ dala sexy Kim Cattrall doslova všechno. Postava Samanthy patřila k těm, ke které všechny ženy vzhlížely. Sebevědomá, bohatá, krásná a se správně nabroušeným jazykem, která si rozhodně nenechá nic líbit. A s velmi osobitým humorem, který bavil. A jak se ukázalo, neodolatelná Samantha, které ten pravý šarm a duši vdechla právě Cattrall, v pokračování opravdu chyběla. Bez ní to zkrátka nebylo ono. Vážně už se dalšího natáčení nechtěla zúčastnit?

Fanoušci byli opravdu zklamaní, když zjistili, že její postava najednou zmizela z této slavné filmové série. Cattrall v rozhovorech přiznala, že s rolí seriálové Samanthy skončila z vlastního rozhodnutí, ale jak teď odhalila, poté ji již nikdo o ničem dál neinformoval a už vůbec o případné nabídce na další natáčení. „Já se na dotazy médií sice vyjadřovala, že bych pokračovat nechtěla, ale tvůrci nových dílů mě vlastně ani neoslovili. Ani to nezkusili,“ řekla nyní.

Kvůli neshodám to nebylo

O dalším pokračování se nakonec dozvěděla začátkem roku 2021 ze sociálních sítí, kdy se objevily zprávy, že se Carrie (Sarah Jessica Parker), Miranda (Cynthia Nixon) a Charlotte (Kristin Davis) rozhodly znovu sejít a natočit dalších deset dílů. Premiéra Sex and the City: And Just Like That se tak nakonec uskutečnila v prosinci 2021, ale už bez Samanthy.

V rozsáhlém rozhovoru pro Variety’s Power of Women 65letá herečka prozradila, že pokračování „And Just Like That…“ neviděla. A otevřeně se podělila o své pocity i to, z jakých důvodů odešla z jednoho z největších televizních seriálů. „Je skvělé vědět, kdy je toho dost,“ řekla Cattrall, a zcela vyvrátila, že by nepokračovala kvůli neshodám s představitelkou Carrie Sarah Jessicou Parker.

Ty dvě o sobě sice v minulosti nemluvily zrovna v lichotkách, šuškalo se, že to bylo především kvůli výši honorářů, ovšem ani jedna by si z profesního hlediska prý nedovolila odmítnout roli kvůli té druhé. „Dospěla jsem k závěru, že největší kompliment, který mohu jako herečka dostat, je, že mi lidi píší, že jim v pokračování chybím. Že to už není ono.“ I když opustit tento projekt bylo pro ni údajně „srdcervoucí“, svého rozhodnutí nelituje. „Chtěla jsem mít šanci hrát i jiné role než jen Samanthu Jones,“ přiznala v rozhovoru.

Zdroj: Variety’s Power of Women, GlamourLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související