Netflix chystá další seriál z prostředí panovnického dvora

Příběh panovnice, která předběhla svou dobu a vzepřela se pravidlům.
foto: Netfliix

Po úspěchu seriálu The Crown se můžeme těšit na další historický snímek. Tentokrát nám bude i o něco bližší. Bude totiž o císařovně Sisi.

Po seriálu Koruna (The Crown) – v roce 2022 bude mít již pátou sérii -, který sleduje život královny Alžběty II. a události, určující dějiny druhé poloviny 20. století, se Netflix vrhne na další historické dílo. Zlákal je příběh Alžběty Bavorské, zvané Sisi.

foto: Netflix

Do hlavní role krásné císařovny byla vybrána německá herečka Devrim Lingnau (22). A jejího manžela císaře Františka Josefa I. si zahraje herec Philipe Froissant (26).

„Ústředním motivem bude bezesporu milostný příběh Alžběty a Františka. Císařovna zde bude vyobrazena především jako mladá žena, která předběhla dobu a vzepřela se přísným pravidlům 19. století a císařského dvora,“ uvedlo vedení Netflixu.

Seriál bude po taktovkou dvou režisérů, Katrin Gebbe a Floriana Cossena. Natáčení je plánováno na jaro příštího roku a seriál poté uvede Netflix o rok později.

Přestože život rakouské císařovny a česko-uherské královny Alžběty byl zfilmován již několikrát, zájem o její životní příběh je stále velký. Nejznámější je trilogie Sissi režiséra Ernsta Marischka, kde hlavní role ztvárnili Romy Schneider a Karlheinz Böhm. A právě z těchto filmů se ujalo písemné označení Alžbětiny přezdívky se dvěma s, tedy Sissi, což bylo dle historiků chybné.

Alžběta Bavorská

Narodila se jako Elisabeth Amalie Eugenie 24. prosince 1837 v Mnichově a zemřela 10. září 1898 v Ženevě. Bavorská princezna z rodu Wittelsbachů se po svém sňatku s Františkem Josefem stala rakouskou císařovnou i českou, chorvatskou a uherskou královnou.

Bezstarostné dětství strávila v rodném Mnichově a především na milovaném venkovském sídle v Possenhofenu, kde se ovšem spíše než dvorní etiketě a francouzštině věnovala jízdě na koni nebo plavání. Byla nejoblíbenějším dítětem volnomyšlenkářského vévody a také po něm zdědila velký cit pro přírodu a umění. Ovšem, jak se později ukázalo, ještě jednu důležitou vlastnost měli společnou – touhu po svobodě a volnosti.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související