TOM HANKS konečně v sedle! Natočil svůj první western.

Místo do kin, ale míří na Netflix.
News of the World
foto: Universal / Netflix

Lepší důkaz, jak pandemie koronaviru zamávala našimi životy i kulturou, nenajdete. Nejnovější hollywoodská hitovka „Zprávy ze světa” se místo v kinech objeví na Netflixu.

Poslední měsíce čím dál více nahrávají streamovacím službám. Tak například právě Netflix koupil od Universalu mezinárodní práva na western režiséra Paula Greengrasse, ve kterém se jako hlavní hvězda objeví Tom Hanks.

Premiéra westernu Zprávy ze světa (News of the World) byla původně plánována jako celosvětový debut na Štědrý den letošního roku. Rozsáhlá pandemie ale zapříčinila, že se nyní film promítal od 25. prosince pouze ve vybraných kinech ve Spojených státech a pro zbytek světa bude k dispozici na Netflixu, kde by se měl objevit v příštím roce.

Hvězdné obsazení a především spojení jednoho z nejpopulárnějších hollywoodských herců s režisérem Paulem Greengrassem slibuje, že se můžeme těšit na jeden z nejzajímavějších filmů letošního roku. Děj staví na příběhu veterána občanské války, který cestuje po Divokém západě a v době, kdy nemohly noviny chodit normálně poštou, přináší místním lidem novinky ze světa. Cestou potká osiřelou dívku Johannu, kterou se rozhodne doprovodit k jejímu strýci a tetě. Jejich pouť do Texasu se ovšem neobejde bez komplikací. Chybět samozřejmě nebudou ani klasické přestřelky, bez kterých by žádný se žádný western ani neobešel.

foto: Universal / Netflix

Přesto od filmu, který byl natočen podle románu Paulette Jiles nelze čekat jen klasický westernový příběh. Na pohled drsný kapitán Jefferson Kidd, v podání Toma Hanske, který bojoval na straně Konfederace, dostal do vínku toulavou duši a ani ostražitost vůči ostatním lidem nemůže zakrýt jeho přirozenou slušnost. A jedna z prvních věcí, kterých si u něj nelze nevšimnout, jsou jizvy na jeho těle. Takže aniž by divák zatím tušil, jaký příběh v sobě skrývá, intuitivně ví, že má pravděpodobně hodně za sebou… Sám Tom Hanks o filmu mluvil jako o velkém příběhu a dojemném hledání pravdy.

News of the World
foto: Universal / Netflix

„News of the World“ je klasický western, který ctí žánrovou tradici

Skvělé je nejen herecké obsazení, kde vedle Toma Hankse hraje i Elizabeth Marvel, Ray McKinnon či Bill Camp, ale stěžejní je především vztah mezi kapitánem a mladou dívkou. Sympatie mezi nimi jsou velmi decentní, přesto příběhu jejich vzájemný vztah vévodí.

News of the World
foto: Universal / Netflix

Dvanáctiletá herečka Helena Zengel prozradila, že aby ji co nejvíce vyburcoval k emocím, byl Tom Hanks schopný plakat i mimo kameru. „Dělal to znovu a znovu. Pro mě to bylo opravdu důležité, úžasné a skvělé. Díky jeho pomoci jsem ze sebe dostala maximum.“

News of the World
foto: Universal / Netflix

Tom Hanks natočil svůj první western, který rozhodně stojí za zhlédnutí. A nejvíc ho prý potěšilo, že se konečně dostal i do koňského sedla. Příznivý dojem z filmu potrhuje i skvělá hudba Jamese Newtona Howarda.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související