James Bond Daniel Craig ukázal půvabnou dceru

foto: Forum Film CZ

V Londýně se v rámci filmového festivalu uskutečnila slavnostní premiéra filmu Na nože: Glass Onion. Na červeném koberci se objevila i řada slavných hostů. Mezi nimi také herec Daniel Craig, který si jako doprovod místo své ženy zvolil svou půvabnou dceru.

Třicetiletá Ella Loudon je modelka a herečka a ve světě slavných je díky svému otci velmi oblíbená. Premiéra mysteriózního snímku byla ideální příležitostí, jak na sebe upoutat pozornost. Agent 007 tak dal všem přítomným najevo, že má ideální nástupkyni. Jeho dcera Ella je nejen krásná, ale má prý i talent.

Ellinou matkou není současná hercova manželka Rachel Weisz, ale jeho první žena, herečka Fiona Loudon. S tou byl ženatý od roku 1992 do 1994. Přestože se Daniel Craig narodil v Anglii, kvůli kariéře se přesunul i za oceán. Láska k herectví ho provázela už od dětství, kdy začal hrát v anglickém Národním divadle. Tady si ho také všiml režisér John G. Avildsen a obsadil ho do dramatu Síla muže. Než se ovšem pustil do světa filmu, dostudoval prestižní školu Guildhall School of Music and Drama, kde byl oblíbený u většiny dívek, na což si prý nemůže vůbec stěžovat…

Vyznamenání pro Craiga I Bonda

Přes několik rolí v menších filmech vystoupal až do pomyslného nebe anglického nezávislého filmu. V u nás známých filmech jsme si jej mohli nejvíce povšimnout ve snímku Láska prokletá nebo v komedii Hlasy v hlavě, kde ztvárnil jednu z hlavních rolích. Za herecký výkon v tom druhém filmu pak získal cenu British Independent Film Award za nejlepší mužský herecký výkon. Není divu, že si tohoto talentovaného herce brzy všiml Hollywood.

Přestože získával značnou oblibu v zahraničí, nikdy nezanevřel na svou vlast a stále rád přijímal nabídky na role i v Anglii. Mezi ty nejznámější patří především dramata Kodaň (2000) a Matka (2003). Nejvíce chvály si však vysloužil ztvárněním bezejmenného muže, obchodníka s kokainem v akčním krimi thrilleru Po krk v extázi (2004). Právě tento film je největším zlomem v jeho kariéře. Svým charismatickým pohledem okouzlil i tvůrce filmů s agentem 007 a stal se tak v pořadí šestým agentem královského veličenstva.

Daniel Craig se může nyní chlubit i jedinečným vyznamenáním. Dočkal se pocty od britské královské rodiny a obdržel z rukou princezny Anny řád svatého Michaela a svatého Jiří jako uznání za jeho mimořádný přínos, který mu předala princezna Anna. To ostatně ve filmu převzal i James Bond.

zdroj: DailyMail.co.uk, Csfd.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související