Kdo bude nový James Bond?

foto: Marv Studios (1), Forum Film CZ (1)

Od chvíle, kdy Daniel Craig ukončil svou patnáctiletou nadvládu co by neodolatelný 007, a stal se tak nejdéle sloužícím agentem Jejího Veličenstva královny, neutuchají spekulace o tom, kdo ho nahradí. Nápadů, kdo bude nový James Bond, už padlo opravdu hodně, teď se ale zdá, že je možná konečně jasno.

Po poslední bondovce Je čas zemřít (No Time To Die), na kterou jsme si ale museli kvůli epidemii skoro dva roky počkat, nabírají šeptandy, kdo bude nový James Bond neustále na síle. Vlastně se už o tom hojně spekulovalo ještě před tím, než Daniel Craig kývl na své poslední páté pokračování v roli neohroženého agenta 007. Ovšem teď, když už je naprosto jasné, že v další se objevit nemůže, musí rozhodnutí dříve či později padnout. A podle posledních zpráv je favorit již jasný.

Sázkaři nepochybují

Podle nejnovějších kurzů britských sázkových kanceláří, které samozřejmě mohou být brány se špetkou pochybnosti, je nyní jasným favoritem Henry Cavill. Pohledný devětatřicetiletý britský herec se už kdysi zúčastnil konkurzu na Casino Royale a dostal se tenkrát do užšího výběru. Předběhl dokonce i Toma Hardyho či Regé-Jean Page. Jak ale později hvězda Zaklínače přiznala, tenkrát se před režisérem Martinem Campbellem dost styděl. Především proto, že si připadal trochu „baculatý“ a měl obavy ze scén, kdy by se musel před kamerou svléknout. Což ho ale možná inspirovalo k tomu, aby se dostal do formy. A s bravurou se pak zhostil role Supermana v britsko-americkém akční trháku režiséra Zacka Snydera z roku 2013 Muž z oceli (Man of Steel). Zahrál si i agenta CIA v The Man From U.N.C.L.E., padoucha v Mission: Impossible – Fallout a ztvárnit má i dalšího špiona v akční novince Argylle, která má do kin dorazit ještě letos.

U bookmakerů má Henry nyní na Bonda kurz 2:1. A tak je slušná šance, že se v nejnovějším pokračování příběhů o 007 skutečně objeví. Hardy a Page jsou jen těsně za Cavillem na 3:1, zatímco další případní favorité mají kurzy o dost horší. Richard Madden 7:1, Idris Elba, James Norton a Jamie Dornan 8:1, Michael Fassbender 10:1, Lashana Lynch 12:1, Sam Heughan14:1 a Tom Hopper či Henry Golding 16:1.

Nový James Bond za dva roky?

Kdy ale první konkurzy na nového Bonda začnou, se neví. Jak potvrdila producentka 007 Barbara Broccoli, natáčení nové bondovky nezačne dříve než za dva roky. Množí se i spekulace, že by novým Bondem mohla být žena. Což se částečně stalo už v posledním filmu Je čas zemřít. Agentku, která Bonda na chvíli nahradila, si zahrála Ana de Armas. Ta sama ale fámy, že by to mohla být právě ona, kdo Craiga v novém příběhu nahradí, nedávno vyvrátila. Jak uvedla pro The Sun, neslušelo by se postavu 007 takto razantně měnit. A měl by navždy zůstat tím kdo je a jak byla jeho postava původně napsaná. Sama Ana se raději věnuje dalším krásným rolím, například si zahrála znovu po boku Daniela Craiga v americkém mysteriózním snímku z roku 2019 Na nože (Knives Out) a vedle Bena Afflecka v mysteriózním thrilleru Deep Water (2022).

zdroj: www.express.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související