Když Ken potkal Barbie… Margot Robbie a Ryan Gosling jako pár snů v novém filmu

foto: Vertical Ent.

V Los Angeles se v těchto dnech začal natáčet film Barbie, který má být do kin uveden v příštím roce. Obsazení ústřední dvojice ale vzbudilo nemalý rozruch.

Ryan Gosling (41) jako oživlý Ken? To jako vážně? Už je to tak. Tento týden se připojil ke své Barbie v podání Margot Robbie, aby společně začali natáčet první scény z připravovaného filmu Barbie. Zejména Gosling byl trochu k nepoznání. Vlasy mu kvůli roli obarvili téměř na bílo a v kovbojském obleku s třásněmi a v bílých kožených botách vypadal… Jako Ken. Zato australské herečce Margot Robbie (31) to v růžové kombinéze a nezbytném klobouku slušelo náramně. Takže se jen můžeme dohadovat, jaká takhle chystaná podívaná asi bude.

Téměř bílé vlasy má Gosling nejspíš proto, aby vypadal jako jedna z nejprodávanějších figurek Kena v historii. Postavičkou s blond melíry, namísto jeho tradičních hnědých vlasů, a v košili z levandulové síťoviny, fialové kožené bundě a šperky včetně náušnic a výrazného náhrdelníku. Její uvedení na trh už dříve způsobilo značný rozruch. Mnozí totiž spekulovali, že se návrháři při jejím vytváření inspirovali gay klubovou scénou z počátku devadesátých let v New Yorku a Los Angeles.

Pestré to asi bude

Film režíruje Greta Gerwig (38) podle scénáře, který napsala společně se svým manželem americkým filmařem Noahem Baumbachem. O ději údajně akčního(!) filmu toho zatím moc známo není. Ví se jen, že panenka žijící v „Barbielandu“ musí město opustit, protože prý není dost dokonalá. A tak se vydá za dobrodružstvím do skutečného světa. Není však jediná, proslýchá se, že další Barbie ztvární herečka tmavé pleti Issa Rae a americká herečka, modelka a spisovatelka Hari Nef. Dalšími Keny mají zase být kanadský herec čínského původu Simu Liu a skotský herec tmavé pleti Ncuti Gatwa, který se proslavil rolí homosexuálního studenta Erica Effionga v seriálu Sexuální výchova. Což naznačuje, že o genderovou a rasovou vyváženost se asi nemusíme bát. Ostatně na tom si výrobce oblíbených panenek společnost Mattel už nějakou dobu dost zakládá.

Světu v posledních letech představila panenky snad všech ras, tělesných proporcí i povolání. Oblíbené jsou i ty vytvořené podle skutečných osobností, ať už z kulturního, sportovního či vědeckého světa.

Předobrazem panenky Barbie se tak stala například devětapadesátiletá oxfordská profesorka Sarah Gilbert, která pracovala na vývoji vakcíny proti covidu-19, mexická malířka Frida Kahlo, americká letkyně Amelie Earhart, matematička Katherine Johnson, módní návrhářka Vicky Martin, italská fotbalistka Sara Gamao, britská boxerka Nicola Adams, polská novinářka a horolezkyně Martyna Wojciechowska či francouzská šéfkuchařka Hélene Darroze. 

Film Barbie má mít slavnostní premiéru 21. července 2023 při příležitosti 60. narozenin nejslavnější panenky všech dob.

Zdroj: www.dailymail.co.uk, people.com, www.vulture.comLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související