Na karlovarský festival dorazí Geoffrey Rush a Benicio Del Toro

foto: Falcon

Prezident MFF KV Jiří Bartoška konečně odtajnil hlavní zahraniční hosty, kteří míří v červenci na největší filmovou událost do Karlových Varů. Těmi budou Oscary ověnčení herci Geoffrey Rush a Benicio Del Toro, známí z filmů Králova řeč, Záře, Zlodějka knih a Traffic – Nadvláda gangů nebo Strach a hnus v Las Vegas.

Geoffrey Rush, který získal Oscara za roli klavíristy Davida Helfgotta v Záři, také skvěle ztvárnil roli rádce královny Alžběty ve filmu Královna Alžběta, piráta Barbosse v Pirátech z Karibiku či královského logopeda Lionel Logue ve snímku Králova řeč, během festivalu převezme od Jiřího Bartošky Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Pětapadesátiletý Portoričan Benico Del Toro obdrží Cenu prezidenta MFF KV při závěrečné ceremonii. Herec má na kontě takové filmy jako 21 gramů, Strach a hnus v Las Vegas, Podfu(c)k či Sicario: Nájemný vrah. Nechybí mu ani Oscar za výkon ve snímku Traffic – Nadvláda gangů z roku 2001. I tento film se jako pocta herci objeví na festivalu, a to včetně snímku Obvyklí.

Která z hvězd dorazí na zahájení je zatím tajemství. Cenu prezidenta festivalu obdrží herec Bolek Polívka. Na jeho počest tu bude promítán snímek Zapomenuté světlo. Letošní znělka festivalu bude věnována herečce Ivě Janžurové a prvně ji diváci uvidí při promítání zahajovacího filmu. Večer zahraje Kapela Mig 21 s Orchestrem Národního divadla.

V programu se objeví i pocta nedávno zesnulé filmové historičce Evě Zaoralové, která byla dlouhá léta uměleckou ředitelkou festivalu. MFF KV se letos bude konat v termínu od 1. do 9. července 2022. 

zdroj: KVIF.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související