Hradec Králové se těší na Green Day

foto: Rockforpeople.cz

Na festivalu Rock for People 18. června vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Společně s ní dorazí američtí rockeři Fall Out Boy a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

Fanoušci se po odkladech kvůli pandemii covidu-19 konečně dočkají svých oblíbených kapel a interpretů. Především dorazí skupina Green Day, která měla vystoupit na Rock for People už předloni a počítalo se s ní i vloni. Oba ročníky festivalu však byly kvůli epidemii koronaviru zrušeny. Green Day tak konečně na letišti v Hradci Králové zahrají svůj koncert 18. června, dále se pak týž den objeví i kapela Weezer. Předtím 17. června ještě vystoupí i slavní Fall Out Boy.

Každá celebrita má své požadavky, ani u kapely Green Day tomu nebylo jinak. Podle pořadatelů si vyžádala vlastní kuchyň pro osobního kuchaře, který pro ně bude na místě připravovat jídla, která mají rádi. Důkaz, že i u muzikantů to není jen o pití, ale také o dobré kuchyni.

Slavní a vlivní

Pětinásobní nositelé Grammy a členové rock’n’rollové síně slávy jsou označováni za jednu z nejvlivnějších kapel své generace a za zakladatele amerického punku. Spolu s kapelami jako The Offspring nebo Bad Religion platí Green Day za ty, kteří definitivně usadili punk rock do historie americké populární hudby. Svědčí o tom 70 milionů prodaných nosičů po celém světě a kolem 10 miliard jednotlivých audio a video streamů na sociálních sítích. A rovněž i úspěch a význam zejména přelomového alba Dookie z roku 1994 a rockové opery American Idiot o deset let později.

Prestižní časopis Rolling Stone o nich dokonce napsal, že díky vlivu Green Day vzniklo nejvíc kapel v USA. Poslední deska z roku 2016 Revolution Radio je deska o aktuálním dění na planetě. „Svět ztratil smysl pro pospolitost,“ říká Armstrong. „Já, Mike a Tré se rovněž cítíme ztracení. Album pomáhá všechny ty ztracené duše sjednotit. Přejeme si, aby spolu lidé začali zase tančit, zpívat a především se navzájem našli.“ Na Rock for People dorazí i s aktuální novinkou své diskografie, albem Fathers of All Motherfuckers.

Je znát, že si pořadatelé dali opravdu záležet a po tříleté covidové pauze se tato událost opravdu rozrostla do megaprojektu. Nasvědčuje tomu nejen hvězdná sestava muzikantů, ale i rozpočet, který rekordně přesáhl 100 milionů korun. Festival je podle pořadatelů od ledna 2020 vyprodaný a není téměř možné se na něj jakkoli ještě dostat. Aby také ne, když Rock for People je jeden z největších českých rockových hudebních festivalů, který se koná již od roku 1995. Tehdy se odehrával na atletickém stadionu v Českém Brodě, odkud se v roce 2006 přesunul na letiště v Hradci Králové. Rok 2015 byl pro tento festival doslova unikátní, jelikož se konaly hned dva Rock for People. Jeden tradičně v Hradci Králové a druhý v Plzni.

zdroj: Rockforpeople.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související