Recenze: Vy nejste žena, pane! Vtip na trendu hyperkorektnosti

foto: Se svolením divadla Radka Brzobohatého

Vy nejste žena, pane! Hudební komedie, jejímž autorem je režisér Karel Janák, si premiéru odbyla v divadle Radka Brzobohatého již v roce 2022. Přesto se stále řadí mezi nejpopulárnější divadelní představení, která „kočují“ po republice.

Chodíte na seznamku? Tak bacha na to, koho si pozvete na rande. Průvodce láskou pro začátečníky. Dva cizí lidé, co se potřebovali jen přitulit, si domluvili vášnivé rane na anonymní seznamce. Kdyby jen tušili, že jsou oba muži, a že se jejich schůzka zvrtne v něco, co si ani v nejšílenějším snu nedokázali představit… V něco, co jim převrátí život vzhůru nohama, a co se jim rozhodně nebude líbit.

Bláznivé nedorozumění

Tato originální komedie divákům nabízí veselou cestu od bláznivého nedorozumění až k neobyčejně korektní totalitě. To vše za doprovodu těch největších českých a slovenských hitů uplynulých sedmdesáti let (‘Láska je láska’, ‘To se mi líbí’, ‘Zvonky štěstí’, ‘Ach, ta láska nebeská’…)

Autor ve hře vtipným způsobem poukazuje na to, co se může stát. A to i z intimních věcí, jako je sexualita a láska, stane nástroj moci. Jak sám Janák říká, některé scénáře píše na zakázku. V tomto případě měl nutkání vyjádřit se k soudobému trendu hyperkorektnosti.

Divadelní hru Vy nejste žena, pane!, přímo pro pražské Divadlo Radka Brzobohatého napsal známý režisér Karel Janák. Humornou formou se v ní vypořádat se současným „trendem hyperkorektnosti“. Režie se ujal Lukáše Buriana a do hlavních rolí obsadil Ernesto Čekana, Jakuba Slacha, Simonu Postlerovou, Romanu Goščíkovou či Milana Enčeva.

Hlavní předností představení jsou především vtipné dialogy a scénky, ve kterých herci zpětně odehrávají události u soudu řešené. Kdo se chce přijít pobavit a třeba si i něco uvědomit, může si na představení zajít 17. února do divadla HogoFogo (Drážkov 6, Svatý Jan) nebo 7. března do divadla Radka Brzobohatého (Opletalova 919, Praha 1).Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související