Hugh Grant odhalil svůj nápad na pokračování Notting Hill

Jak by slavný příběh asi dopadl?
Hugh Grant
foto: HBO

Přestože na to zdaleka nevypadá, britský herec Hugh Grant v září oslavil 60. narozeniny. Nejenže mu to neubralo na kráse, ale stále jde z role do role. A ani svůj pověstný černý humor zatím neztrácí.

Už přes dvacet let se bez jeho pohledné tváře neobejde žádná romantická komedie. S věkem sice Hugh Grant dostává už trochu jiné role, ale šarm rozhodně neztrácí. Do hvězdného nebe ho vystřelily role z filmů Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994), Rozum a cit (1995), Dva v tom (1995), Notting Hill (1999), Láska nebeská (2003), nebo Deník Bridget Jones (2001, 2004) či Hudbu složil, slova napsal (2007).

V rozhovoru pro stanici HBO, pravděpodobně Hugh Grant zlomil srdce nejednoho fanouška filmu Notting Hill. Při propagaci nového sériálu Mělas to vědět (The Undoing, 2020), kde hraje po boku půvabné herečky Nicol Kidman, velmi pohotově odpověděl na otázku, zda legendární milostný příběh z londýnské čtvrti bude mít někdy pokračování.

„Jsem si zcela jistý, že moje postava v Notting Hill a postava Julie Roberts by v dalším pokračování prošly tím nejošklivějším rozvodem s opravdu drahými a zlými právníky. Jejich děti by byly zapojeny do přetahování, hádek, potoků slz. A musely by projít mnoha psychologickými terapiemi, aby se z toho vzpamatovaly a daly znovu dohromady,“ prohlásil s úsměvem na rtech.

Film Nothing Hill (1999) / foto: Universal Picture

Klasika jako stvořená pro listopadové plískanice

Nezbývá než doufat, že jeho hypotetický scénář filmaře neosloví. A mít radost z toho, že Notting Hill, klasika z roku 1999, se vrací na Netflix. Nebo se těšit až ho některá z televizí zařadí do svého adventního programu. Milostný příběh slavné herečky Anny Scott (Julia Roberts) a nesmělého majitele knihkupectví Williama Thackera (Hugh Grant) je totiž právě teď, kdy musíme většinu času trávit doma, jako stvořený pro zpříjemnění večera nebo víkendu.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související