Make-up TRENDY SEZONY, které stojí za vyzkoušení

Probuďte své sebevědomí.
foto: Instagram Makeup by Mario

Ačkoli náš společenský život dost stagnuje, rezignovat na krášlení a sledování nejnovějších trendů nehodláme. Právě naopak!

Zima je období, které přeje spíš zalézání ke kamnům s hrnkem voňavého čaje, o to víc kvůli všemu, co se tenhle rok děje. Ale! Pokud si chceme zachovat zdravý rozum, sebevědomí a dobrý pocit ze sebe sama, je přímo povinnost pídit se po novinkách a vyzkoušet je. Líčit se pořád stejně je přece tak nudné a vlastně dost deprimující. I proto jsme pro vás vybrali ty nejkrásnější a nejnovější trendy v líčení, které rozhodně stojí za otestování. Chcete se znovu cítit jako plnohodnotná bytost? Žena, kterou muži milují a ženy respektují? Tak hurá na to!

Dramatický pohled

foto: Instagram Lisa Eldridge

Jsi kočka, jsi kočka, jsi kočka…. Zapomeňte ovšem na klasické linky kopírující jen horní víčko. Je čas se trochu rozmáchnout. Linku nezačínejte ve vnitřním koutku, ale o kousek dál a protáhněte ji tak daleko, jak jen snesete. Vtip je v tom, že ze začátku musí být u řas úplně tenká, až téměř u konce řas se začít rozšiřovat a pak zase ztenčovat skoro do ztracena. Což chce trochu cviku, a hlavně dobrý fix. Dobře se pracuje například s tekutými očními linkami Tattoo Liner s aplikačním štětečkem od KVD Vegan Beauty (prodává Sephora). Zkusit to můžete samozřejmě i s klasickou kajálovou tužkou, ale nikdy nebude linka tak precizní jako s fixem. Zbytek líčení už je pak prostý. Řasy prodloužíte řasenkou (L’Oréal Paris Lash Paradise), na tváře a pod obočí rozetřete do ztracena krémový rozjasňovač (Yves Saint Laurent Touche Éclat Shimmer Stick) a na rty nanesete matnou tělovou nude rtěnku (Max Factor Velvet Mattes, odstín 05).

Monochromatický vzhled

foto: Instagram Hung Vanngo

Vystačit si při líčení v podstatě jen s jednou barvou bylo kdysi nemyslitelné, trendy posledních let ale tenhle styl milují. Což je i tento případ, celému líčení dominuje teplý broskvový odstín, oči, tváře, rty i nehty spolu ladí tón v tónu. Důležité je, aby rty byly dostatečně lesklé (lesk na rty s hydratačním účinkem, Clarins Natural Lip Perfector, odstín 02 Apricot Shimmer).

Zářivá pleť a malinová pusa

foto: Instagram Charlotte Tilbury

Kombinace zářivé pleti, decentně zvýrazněných očí a výrazných rtů nevyjde z módy asi nikdy. Pokud ji ale chcete povýšit na trendy záležitost roku 2020, je třeba se zaměřit na výběr dokonalé podkladové báze (podkladová báze pro rozjasnění a sjednocení pleti MAC Cosmetics Prep + Prime), rozjasňujícího make-upu (rozjasňující make-up Lancôme Teint Miracle), i rozjasňovač, která patří především na lícní kosti. Oči je třeba zvýraznit tón v tónu s vaší oční duhovkou, jen o tón či dva světlejší a rozhodně se třpytkami. Dominantou tváře musí být ústa. Matná, sytě červená rtěnka s nádechem do cihlova je must have vaší zimní výbavy.

V odlesku slávy

foto: Instagram Makeup by Mario

K tomu, abyste dokonale zvýraznily oči, není nutné vždy sahat po konturovací tužce. Velmi sofistikovaný je způsob použití lesklých tekutých stínů ve zlatavém odstínu (krémové oční stíny Bourjois Satin Edition odstín 01 Beige-seller), výrazné černé zhušťující řasenky (prodlužující řasenka pro extra objem L’Oréal Paris Lash Paradise) a lesku nebo oleje na rty v nude odstínu (dlouhotrvající rtěnka a lesk na rty 2 v 1, Yves Saint Laurent Vernis À Lèvres Rebel Nudes, odstín 105 Corail Esquisse). Efekt dokonalý!

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související