Rozjasňovače: Umíte to s nimi?

Tohle si prosím (roz)jasněme!
Rozjasňovače
foto: PxHere.com

Před pár lety vtrhly do našich kosmetických taštiček a vydobyly si tam jednoznačné místo. Jenže jich je tolik a šlápnout s nimi vedle je tak snadné…

Rozjasňovače se liší konzistencí, intenzitou i cenou samozřejmě. Víte, který vybrat a jak ho správně použít? Ne a ne? Pak rozhodně čtěte dál.

PRÁŠKOVÉ

Patří k těm nejvíce zrádným, protože to s nimi můžete velmi snadno přehnat a během okamžiku namísto zkrášlení vypadat jako klaun. Když už si některý vyberete, tak raději kompaktní než sypký a rozhodně si předem vyzkoušejte intenzitu, ideálně na lícní kosti a pak se pořádně prohlédněte při denním i umělém světle.

Náš tip: Maybelline Master Chrome, 250 Kč

TEKUTÉ

Jejich nespornou výhodou je, že se snadno dají přimíchat do krému či make-upu. Obvykle stačí jedna až dvě kapky a výsledný efekt je velmi dobrý. ­ Tvář se rozjasní a vy hned působíte svěží a mladší. Ale zase, pozor na intenzitu. Méně je i v tomto případě určitě více a než vyrazíte do společnosti, chce si to nejdříve dobře vyzkoušet. Intenzita tekutých rozjasňovačů je dost různorodá. Skvělé jsou ovšem na zvýraznění tváří, protože se krásně roztírají do ztracena. Pokud jste ještě opálená, pořiďte si některý ze zabarvených do bronzova, vytváří velmi přirozený look.

V TUŽCE

Jsou ideální do kabelky, na rychlé přelíčení, ale samozřejmě vám velkou službu udělají i doma. Dobře se s nimi pracuje, téměř nehrozí, že to s nimi přeženete a dají se použít na oči i tvář. Při výběru si zkontrolujte odstín i intenzitu, některé obsahují třpytky, jiné jsou jemnější. V nabídce jsou i tužky s dvěma hroty, jedním vhodným k zvýraznění očních koutků a druhým na tvář nebo pod obočí. Jiná jsou zase tzv. multifunkční, což znamená, že je můžete použít nejen na rozjasnění vybraných partií tváře, ale také na zdůraznění očních víček, rtů nebo i těla (např. na odhalená ramena). Krémovo-pudrová receptura s mnoha blahodárnými účinky je umožňuje používat samostatně, na make-up nebo na pudr.

Kam je nanést?

Všechny rozjasňovače se primárně nanáší na tvář tam, kam dopadá světlo. To znamená především na lícní kosti, těsně pod oblouk obočí, na hřbet nosu a přesně doprostřed mezi obočí. Neobejde se bez nich především nude líčení. Více o něm zde. Když je nanesete do vnitřních koutků očí, stane se malý zázrak, oči se opticky otevřou jakoby zvětší a rozjasní. Stejně dobře funguje, když kapičku rozjasňovače (ano v tomto případě je nejlepší tekutý) nanesete těsně nad střed horního rtu.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související