Kate a William se stěhují do skromného domu s nádechem hříchu

foto: Wikimedia Commons

Dům zvaný Adelaide Cottage, který se má už brzy stát novým sídlem rodiny následníka trůnu Williama a jeho ženy Kate Middleton, se nachází v panství Windsor. Místo má bohatou historii, působilo dokonce i jako útočiště tajné lásky.

Podle magazínu The Sun se vnuk královny Alžběty II. bude stěhovat do Adelaide Cottage, dříve známé jako Adelaide Lodge. Dům nechal postavit král Vilem IV. už v roce 1831 pro svou ženu, královnu Adelaide Consort jako víkendové sídlo. Magazín The Gardens and Parks of Windsor zveřejnil, že původní historické spisy uvádí, že místo okouzlilo královnu svým „romantickým stylem pod strmým břehem“. Po smrti krále sem začala jezdit jeho následnice, neteř Viktorie z Kentu, jediná dcera Vilémova bratra, prince Eduarda Augusta, vévody z Kentu a Strathearnu.

Dojemná historie

V roce 1945 získal dům darem za své zásluhy ve II. světové válce národní hrdina bitvy o Anglii Peter Townsend. Do tehdy ještě ženatého leteckého kapitána se v 50. letech zamilovala mladší sestra královny Alžběty II., princezna Margaret. Románek, o kterém se léta jen tiše šeptalo, po její smrti v roce 2002 vyplul na světlo světa. Margaret s Townsendem prožila bouřlivý milostný poměr.

Jeden z nejskromnějších domů patřících královně se nyní stane domovskou základnu mladé královské rodiny. Důvody jsou zcela jasné. Manželé i s dětmi chtějí být blíže nejen své babičce, ale i škole, kterou by měli všechny děti – George (8), Charlotte (6) i Louis (3) – začít brzy společně navštěvovat. Navíc Adelaide Cottage je malebné stavení zastrčené ve Windsorském velkém parku o rozloze 4 800 akrů, takže děti budou mít i dost prostoru na vyžití.

Kate Middleton a princ William ve svém novém domově prý nechtějí mít žádný personál a na své ​​bydliště se čtyřmi ložnicemi se již velmi těší. „Kate a William velmi toužili po skromném domově, kde by mohli začít svůj nový život,“ napsal BBC News s tím, že přáním manželů bylo především svými potřebami nezatěžovat daňové poplatníky.

Zdroj: BBC News, Instyle, Marie Claire, The SunLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související