William a Harry povahou nezapřou princeznu Dianu

foto: Netflix

V některých ohledech je královská rodina stejná jako každá jiná. Má své neshody i kostlivce ve skříni. Tak například princové William a Harry mají prý oba „extrémní výkyvy nálad.“

Princ Charles si údajně neví rady, jak v určitých chvílích krotit emoce svých synů. Přestože jde o každodenní běžné problémy, tlak, který je na královské potomky vyvíjen, má vliv na jejich psychiku. Povinnosti, které má na svých bedrech budoucí král William, ovlivňují vztahy mezi oběma bratry. Ty se navíc ještě přiostřily, a to hlavně tím, jak Harry přistupuje ke své rodině, poté, co se odstěhoval do USA.

Některé rozpory, které oba bratři mezi sebou mají, pramení ale prý i z osobností mladých mužů, které připomínají povahu princezny Dianu. „Oba mají extrémní výkyvy nálad, stejně jako to bylo u jejich matky Diany,“ řekl bývalý dvořan královskému expertovi Robertu Jobsonovi pro Daily Mail. „Byla taková. V jednu chvíli by mohla být tvou nejlepší kamarádkou a v další nejhorším nepřítelem,“ dodal.

Především jde o prince Williama, který nedokáže krotit své vášně ve chvíli, kdy jde o jeho bratra. „V soukromí je vévoda z Cambridge velmi netrpělivý. Kdykoli může vybouchnout. Nejčastěji se to stává, když je frustrovaný nebo musí řešit problémy kolem královské rodiny,“ zmiňuje dále Jobson.

Dokonce i starší členové rodiny se raději vyhýbají tématům, které by mohly Williamovu náladu zhoršit. Jobson také tvrdí, že vévoda a jeho manželka Kate Middleton jsou známí tím, že čas od času vedou mezi sebou „ostré“ rozhovory.

Největší vliv na zklidnění situace by tak mohl mít právě Charles, který by rád spory mezi bratry co nejdříve urovnal. Rozhodně mu není lhostejné, že se Harry odstěhoval do Ameriky a se svou rodinou takřka přetrhal všechny vazby.

Harry se svou chotí Meghan 8. ledna oznámili, že se chtějí vzdát role předních členů královské rodiny. Buckinghamský palác nakonec sdělil, že Harry a Meghan nebudou plnit žádné pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků. Dále pak Harry vrátil královně čestné vojenské hodnosti a vzdal se všech funkcí a povinností plynoucích z jeho postavení. 

Harry a Meghan nyní žijí se synem Archiem a dcerou Lilibet v Kalifornii. Prozatím se Harry snaží urovnat vztah s královnou, ovšem s otcem a bratrem jsou stále na bodu mrazu. Harry to ostatně naznačil i v rozhovoru pro NBC, když se před týdnem z Británie přesunul do Nizozemska, kde se zúčastnil charitativních sportovních her Invictus Games, a poskytl novinářce Hodě Kotb rozhovor.

Otázky směřovaly především na jeho babičku královnu Elizabeth, kterou neviděl dva roky. Především kvůli rozhovoru, který se svou ženou poskytl Oprah Winfrey. Teď královnu ale konečně při své návštěvě Evropy navštívil. „Bylo to skvělé. Rád jsem ji viděl, je v dobré formě. Se mnou byla vždy v dobré náladě, má skvělý smysl pro humor a já se chtěl ujistit, že je v pořádku a má kolem sebe ty správné lidi.“

Zdroj: Daily Mail, NBC, Marie Claire

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související