Kate Middleton: „Je to vyčerpávající…”

Vévodkyně přiznala, jak je to v této době i pro ni těžké. Přesto se snaží všechny povzbudit.
foto: Instagram Kensingtonroyal

Že je královská rodina dobrá leda tak na ozdobu a k tomu, aby plnila stránky bulváru? Možná. Ale v těžkých dobách se ukazuje, že přesah jejího vlivu je přeci jen mnohem větší.

Zatímco my se tak od svých politiků dočkáme nanejvýš vyjádření, co všechno zase děláme špatně, či jaké další zákazy nás čekají, Britové jsou na tom o poznání lépe. Ať už si o jejich královské rodině myslíte cokoli, když je zle, dokáží vždy přijít s tou správnou útěchou či laskavým slovem, které povzbudí a potěší. A mnohým dodá i sílu celou tuhle nelehkou situaci vydržet a postavit se jí čelem. Největší kus práce právě v tomto odvádějí vévodkyně Kate a její manžel, následník trůnu princ William.

Královská výchova

O tom, že se své děti snaží vychovávat co nejvíc ‚normálně’, ví celý svět. Sami se s nimi učí, berou je na výlety do přírody, chodí s nimi na procházky a věnují se jim s maximální péčí a láskou. Nedávno se pochlubili i zážitky z výletu, kterého se zúčastnil také dědeček Charles.

Vypravili se do přírody pozorovat ptáky. A děti se prý domů vrátily umazané od hlavy až po paty od bláta, ale šťastné a spokojené, jak se princ William vyjádřil. Jeho žena se zase pochlubila historkou, jak se během lockdownu rozhodla stát kadeřnicí svých dětí. Když prý pochopily, že se k nim blíží s nůžkami, aby je skutečně ostříhala, zračila se v jejich očích hrůza. A starší syn princ George se vzbouřil…

Prosím, starejte se o sebe

I proto od tohoto královského páru zní naprosto mile a přirozeně, když národu vzkáží: „Jsme v tom s vámi!”. A přiznají, že ani pro ně to není vůbec lehké. Jak nedávno právě Kate prozradila v jednom s online rozhovorů, je to zcela vyčerpávající učit se pravidelně s oběma staršími dětmi a k tomu se starat o nejmladšího ani ne dvouletého Luise. Vévodkyně se nezdráhá říct, že i ji často přepadávají pocity bezmoci a melancholie. Přesto se snaží ostatní povzbuzovat a dodávat jim naději a optimismus. Znovu to potvrdila koncem minulého týdne, když v rámci týdne dětské duševního zdraví natočila své první video selfie s jasným poselstvím. „Nikdy nebyla důležitější doba na rozhovor o rodičovské pohodě a duševním zdraví. Je to pro nás všechny nesmírně náročná doba, tak se, prosím, starejte i o sebe. Snažte se sdílet své myšlenky a pocity nebo najít někoho, s kým si o tom můžete promluvit. Protože jen tak se o své děti dokážeme dobře postarat,” vzkázala vévodkyně Kate v krátké videonahrávce.

Oni s Williamem se prý v rámci zachování zdravého rozumu domluvili tak, že každý z nich si občas udělá volno jen pro sebe. A o děti se v té době stará ten druhý.

Aby nám nedošel dech

Její laskavá slova padla na úrodnou půdu. Pro drtinou většinu rodičů je nedobrovolná distanční výuka spolu se stávajícími stále tvrdými karanténními opatřeními čím dál náročnější. Především na psychiku. Bohužel i na tu dětskou, protože odloučení od kamarádů a téměř už roční učení doma na nich zanechává čím dál znatelnější stopy. Mnohé jsou apatické, nemají chuť chodit ven, smát se, hrát si… A v tom jim jako rodiče musíme pomoct. Ovšem vévodkyně má naprostou pravdu, že abychom to dokázali, je třeba nejdřív myslet sami na sebe. Princip kyslíkové masky z paluby letadel, kterou musíme nejprve nasadit sami sobě, a pak až dětem, platí i teď a tady.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související