StarDance: Ivana Chýlková, žena s nejdelšíma nohama, vypadla. V soutěži prý prožila nejhezčí období

foto: Česká televize

Nejpopulárnější show podzimu? Tou je bezesporu taneční soutěž StarDance. Svědčí o tom nejen sledovanost, která každou sobotu trhá rekordy, ale i obliba mezi slavnými. Ti totiž doslova touží si v soutěži zatančit. Přestože tentokrát vypadla herečka Ivana Chýlková, podle svých slov netruchlí. Prožívala tu prý své nejlepší taneční období.

„Mě jen mrzí, že jsem nepostoupila do dalšího kola, protože jsem se těšila na paso doble. Jsem vděčná, že jsem tu mohla tančit, protože jsem nezažila hezčí období. Tanečně myslím,“ řekla krátce po vyřazení. V publiku ji držel palce nejen její manžel, moderátor Jan Kraus, ale i pětadvacetiletý syn Jáchym.

Kráska s nejdelšíma nohama

Přestože letos herečka Ivana Chýlková oslavila šedesátiny, a díky vyvdaným synům od Jana Krause je už i babičkou, většina diváků žasla nad její skvělou postavou. A také pohyblivostí a sexy tancem. V posledním kole bojovala doslova s větrem o závod, když na taneční parket přijeli na mopedu s tanečním partnerem Janem Tománkem. Jejich quickstep, na píseň Jezdím bez nehod od zpěváka Milana Chladila, byl sice krásný, ale bohužel nestačil na postup.

Na rodačku z Frýdku-Místku si však můžete místo k televizním obrazovkám zajít i do divadla. Pokud se ptáte kam, tak např. do Hudebního divadla Karlín na představení Legenda jménem Holmes, do Činoherního klubu na Bůh masakru, Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, Studio DVA divadlo Saxana, Věra, 4 sestry či do Divadla Hybernia na Galilea.

Narodila se pro herectví

Ivana Chýlková vystudovala ostravskou konzervatoř a poté byla přijata na pražskou DAMU. Chodila do ročníku s Karlem Rodenem, Vilmou Cibulkovou a Evou Holubovou. Už při studiích se začala objevovat ve filmu, v televizi a poté začala hrát i v divadle. DAMU absolvovala v roce 1985 a v roce 1988 se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem – zde zůstala do roku 1991. Potom dva roky hrála v Divadle na zábradlí. Od roku 1993 je členkou Činoherního klubu v Praze. Její role jsou poznamenány jejím fyzickým vzezřením, a to zejména výškou (182 cm) – hodně hraje silné, moderní a emancipované ženy, které děsí, ale zároveň neodolatelně přitahují muže. Na přelomu 80. a 90. let se pak stala jednou z nejobsazovanějších filmových hereček.Její první filmovou rolí byla málo známá komedie Samorost, na kterou navázala rolí jednou z mnoha mladých dívek stárnoucího Don Juana v komedii Faunovo velmi pozdní odpoledne. O dva roky později (1985) se objevila v seriálu o socialistické vysokoškolské mládeži „Bylo nás šest“, kde si (i díky svému vzhledu) zahrála studentku tělocviku. Po větší roli ve slovenském filmu Iná láska se prosadila postavou vyzývavé milenky Karla Heřmánka ve filmu Karla Kachyni Dobré světlo. Následovalo drama Papilio, menší role v ne příliš úspěšné komedii Můj hříšný muž, v kriminálce Černá punčocha a v seriálu Druhý dech. Definitivní průlom v její filmové kariéře znamenal režijní debut Ireny Pavláskové Čas sluhů, kde si zahrála po boku svého tehdejšího dlouholetého partnera Karla Rodena menší roli medičky Dany.

zdroj: Studiodva.cz, Čsfd.cz, ceskatelevize.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související