Srdečná, usměvavá, inspirativní a jedna z nejtalentovanějších. To byla Simona Postlerová

foto: Se svolením Divadla na Vinohradech / hra BACH & SYNOVÉ

Vynikající divadelní, filmová a dabingová herečka, stálá členka souboru Divadla na Vinohradech. To byla Simona Postlerová, která 5. května zemřela v nedožitých šedesáti letech. Její náhlý odchod zaskočil nejen rodinou, ale i její přátele a fanoušky. Poslední rozloučení s herečkou se uskuteční v úterý 14. května v Divadle na Vinohradech.

Nikdo o ni nikdy neřekl nic zlého. Ba naopak. Každý si ji v srdci ponechá jako jednoho z nejlepších lidí, kterého kdy znal. Simona Postlerová se narodila v Plzni v roce 1964. Její otec Alexandr Postler byl herec a režisér, matka Jana Postlerová  je herečka, režisérka a hlasová poradkyně. O dva roky starší bratr Alexandr Postler ml. se též věnuje herectví.

Splněný sen o herectví

Už od raného dětství chtěla být herečkou. Studovat šla na gymnázium, které úspěšně dokončila. Po gymnáziu šla do Prahy na DAMU, kde už během studia hrála v Národním divadle. Dalšími divadly, kde se působila bylo Karlínské divadlo, Divadlo Ungelt a od roku 1992 se jejím domovským divadlem stalo Divadlo Na Vinohradech, kde v posledních letech ztvárnila role v představení Brouk v hlavě, nebo Jistě, pane ministře.

Během jejího krátkého života se objevila i v několika televizních seriálech – Chlapci a chlapiHospodaČetnické humoreskyNemocnice na kraji města po dvaceti letechOrdinace v růžové zahraděPoslední sezonaOšklivka Katka. Objevila i v mnoha televizních inscenacích. Posledním filmem se pro i stal Tancuj Matyldo.


Lidé mohou její hlas poznat i v zahraničních filmech či seriálech Dabovala třeba Samanthu Carterovou v seriálu Hvězdná brána, Lorelai Gilmoreovou v seriálu Gilmorova děvčata, Annie Hackerovou v Jistě, pane ministře, Galadriel (Cate Blanchettová) ve filmové trilogii Pán prstenů, Audrey Hepburnovou ve filmu Snídaně u Tiffanyho nebo Persefonu (Moniku Bellucciovou) ve filmu Matrix Reloaded.

V roce 2002 získala Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu za propůjčení hlasu herečce Emmě Thompsonové ve filmu Vtip. Uspěla i ve filmu – z těch posledních kde hrála lze zmínit Divnovlásky, Probudím se včera, Jako letní sníh a Tancuj Matyldo.

Simona Postlerová spolupracovala také s vydavatelstvím Supraphon, kde v poslední době načetla např. Poledňákové Jak vytrhnout velrybě stoličku, Nejkrásnější příběhy z Bible, či audioknihu nejznámějších bajek pro děti.Zdroj: ČSFD.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář