Oversize bundy jsou stále v kurzu

Nadměrné velikosti, které prostě neomrzí.
foto: Instagram Balanciaga

Malé černé, džíny, křivák nebo rolák. To jsou módní kousky, které vám můžou zůstat ve skříni i několik let. A velké a péřové bundy k nim bezesporu patří rovněž.

Nadměrné velikosti péřových bund, kterým se říká „puffer jackets“ jsou jako módní trend aktuální už několik let. A nikoho už nepřekvapí, že i v kolekcích pro tuto sezonu najdeme celou škálu různých stylů. Obří péřová bunda je zkrátka „must have” kousek nejvyšší priority, na který se vyplatí zaměřit pozornost. Trend nadměrné velikosti oblečení přišel na svět už v roce 2019 a určitě si na nejvyšším stupni oblíbenosti ještě nějakou chvilku pohoví.

Charakteristikou známkou těchto (nejen) dámských zimních bund jsou letos široké rukávy, velké kapsy a hlavně objem. Nosit je může každá žena, jen je dobré zvolit si ten správný střih, materiál i barvu.

Dobrou radou při výběru je, zkontrolovat, zda jsou ramena na svém místě. Pokud ano, máte tu správnou velikost. Pokud jsou rukávy delší, nevadí. Naopak v těchto případech je to in.

A bude teplo!

Polštářové svršky puffer vám konečně dají odpověď na všechny vaše problémy se zimou. Jsou totiž šité na míru pro současnou studenou frontu. Skutečně zahřejí jako peřina, kterou máte doma. Pokud k některým delším střihům zvolíte i pásek, budete šik. Ohledně barevnosti netápejte, ať už zvolíte výrazně červenou, olivovou, nebo popelavě šedou, chybu neuděláte. V tomto případě spíše vybírejte podle sebe, co víte, že vám sluší, než podle pravidel, která uvádí, jaká barva je právě in. Ale pokud chcete jít hlavně s trendem, vsaďte na zlatavou nebo baby růžovou, ta je totiž absolutním hitem. Jen se asi brzy okouká…


Pro ty, co stále váhají, doporučujeme dvě nestárnoucí klasiky. Černá či bílá péřová bunda jsou na výslunní módy desítky let, a v žádném šatníku se neztratí. A alespoň jednu by doma měla mít každá z nás. Střih volte podle postavy, vyšším a štíhlým sluší ultra over size, tedy opravdu obří bundy do pasu nebo těsně pod zadek, ty delší prolnuté dodají siluetu boubelkám.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související