Princ William a Kate Middleton na premiéře „Bondovky“

Zlatá róba Kate zastínila všechny hvězdy.
foto: Duke and Duchess of Cambridge

Vévoda a vévodkyně z Cambridge se 28. října objevili v londýnské Royal Albert Hall po boku prince Charlese a Camilly, vévodkyně z Cornwallu, aby společně oslavili premiéru 25. filmu Jamese Bonda Není čas zemřít (No Time to Die).

Čtyři příslušníci královské rodiny se stali čestnými hosty promítání nejočekávanějšího filmu poslední doby, které bylo kvůli pandemii už několikrát odloženo. A všechny zastínila vévodkyně Kate, která vypadala naprosto úchvatně. Na premiéru totiž zvolila nádherné zlaté flitrové šaty od návrhářky Jenny Packham a ukázala, že i ona dokáže být Bond Girl. William se svým otcem oblékli klasický smoking a Camilla decentní, ale působivé stříbrné šaty.

Poprask kvůli Kate

Z vévodkyně Kate Middleton byl unešený i sám představitel agenta 007 Daniel Craig. „Vypadáte naprosto kouzelně,“ složil poklonu její kráse. William a Kate dorazili na červený koberec mezi prvními a davy přihlížejících začaly vmžiku šílet. Zlatá róba Kate následně vzbudila i nebývalý ohlas na sociálních sítích. Právem. Je prostě nádherná!

„Je úžasné vidět @007 zpět v kinech. No Time To Die je 25. filmem s Bondem a po 15 letech i posledním, kde ho ztvární Daniel Craig. Představuje inspirativní práci herců, hudebníků, režisérů, kameramanů a všech, kdo se podílejí na tom, aby byl film tak výjimečný. Dnešní světová premiéra vzdává holt charitativní organizaci podporující sloužící a bývalé členy tří zpravodajských agentur Secret Intelligence Service, Security Service a @gchq,“ znělo v oficiálním vyjádření královské rodiny.

Bond ve vínové

Samotný představitel agenta 007 anglický herec Daniel Craig byl na červeném koberci nepřehlédnutelný. Na svou bondovskou derniéru dorazil ve vínovém sametovém saku od Anderson and Shepherd doplněném kalhotami od Henryho Poolea. Svou roli tak splnil do puntíku. Přestože sám již v minulosti mluvil o tom, že se na Bonda cítí být již stár, fanoušci mu dali jasně najevo, jak je mrzí, že s natáčením agenta končí.

Samotný herec se nemohl dočkat, až se film dostane do kin. A divák si tak bude moci užít jeho poslední bondovskou roli. „Velmi se mi ulevilo, protože jsem chtěl být součástí této oslavy, kdy spolu s celým týmem přivedeme Bonda na filmové plátno. Sám jsem tomu už moc nevěřil,” řekl Daniel Craig.

Třikrát odkládanou premiéru si nenechali ujít ani ostatní představitelé dalších rolí, jako Rami Malek (držitel Oscara za roli Freddieho Mercuryho ve filmu Bohemian Rhapsody) či Lashana Lynch a Lea Seydoux.

ČEŠI BONDA MILUJÍ

Více jak třetina Čechů (36 %) patří mezi fanoušky bondovek a premiéru, která u nás proběhne 30. září si rozhodně nenechají ujít.

Herců se v této roli za těch několik desítek let vystřídalo šest. Prvním se stal herec Sean Connery (6 filmů) po něm byl George Lazenby (1 film), dále pak Roger Moore (7 filmů), Timothy Dalton (2 filmy), Pierce Brosnan (4 filmy) a tím posledním byl právě Daniel Craig (5 filmů).

A jak zjistila společnost Nielsen Admosphere metodou online sběru na vzorku pěti set respondentů z internetové populace Českého národního panelu starších 15 let, nejvíce jejich představu ideálního Jamese Bonda splňuje Pierce Brosnan, který účinkoval ve čtyřech filmech mezi lety 1995–2002. Druhým oblíbencem českých fanoušků je Sean Connery a třetí místo pak patří Danielu Craigovi. Jako nového, tedy sedmého představitele by Češi chtěli někoho, kdo bude typově podobný přechozím hercům.


James Bond konečně vstupuje do kin

foto: Forum Film CZ

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související