Český slavík: Vystoupí Kabát, Marpo, Brzobohatý či Kirschner

foto: TV Nova

Ještě dva a půl týdne mohou fanoušci české populární hudby hlasovat a ovlivnit tak pořadí v anketě, která vznikla před více než šedesáti lety. Samotný galavečer a předávání cen Český slavík proběhne v pátek 24. listopadu a diváci TV Nova budou u toho.

Diváci se mohou těšit na vystoupení kapel Kabát a Chinaski. Marpo zarapuje se svou skupinou TroubleGang. Zazpívají i Jana Kirschner nebo Vojtěch Dyk. Poctu Vašo Patejdlovi složí Igor Timko a Ondřej Brzobohatý. Na Yvonne Přenosilovou zavzpomíná Jitka Čvančarová. Moderátory Českého slavíka budou Ondřej Sokol a Aleš Háma.

„Jsem rád, že se nám opět podařilo na slavičí koncert získat největší hvězdy českého a slovenského šoubyznysu, a to jak v roli účinkujících, tak předávajících. Další velká jména brzy oznámíme,“ říká Pepe Majeský, pro kterého to bude pátý Slavík v roli režiséra a druhý v roli kreativního producenta. 

Český slavík bude i letos vzpomínat

Na velké hudební legendy, které zesnuly v letošním roce, se opět neopomene. Těmi jsou Yvonne Přenosilovou nebo Vašo Patejdla. „Jeho odchod byl velmi náhlý. Já to vůbec nečekal. Byl to obrovský muzikant, jeden z posledních melodiků. A mám pocit, že je čím dál méně melodií. On dokázal formálně vystavět píseň tak, že posluchači stály chlupy na ruce,“ vzpomíná Ondřej Brzobohatý, který se spolu s frontmanem skupiny No Name Igorem Timkem postará o poctu skladateli a zpěvákovi Vašo Patejdlovi.

Až do 12. listopadu mohou lidé na webových stránkách Českého slavíka hlasovat vždy maximálně pro šest interpretů v kategoriích zpěvák, zpěvačka, hudební skupina a hip hop a rap. Mohou také vybrat, kdo ze tří nominovaných se stane objevem roku. A v přímém přenosu 24. listopadu na televizi Nova se dozvědí, kdo jako druhý vstoupí do slavičí Síně slávy a kdo se stane Absolutním slavíkem. Jeden z hlasujících pak získá luxusní osobní vůz. Autorkou hlavní ceny Český slavík je od roku 1996 akademická sochařka Helena Hrabová, která loni doplnila slavičí kolekci o cenu Objev roku, Síň slávy a Absolutního slavíka. V minulém roce se stal přímý přenos jubilejního šedesátého ročníku hudební ankety Český slavík nejsledovanějším pořadem dne ve všech hlavních cílových skupinách. Udílení prestižních cen si nenechalo ujít 1 420 000 diváků.

zdroj: TV Nova

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související