Jóga s Katarínou: Něžné záklony a hledání malého prince

Otevřete srdeční čakru a pohleďte do nebe.
joga s Katarinou, něžné záklony
Foto: Jóga Ateliér

Další díl našeho seriálu je tu! Pojďte se protáhnout s námi! Jóga s Katarínou vás naučí správně dýchat, protáhnout se i milovat a respektovat své tělo.

Jogínka, cvičitelka a víla Katarína Mikulandová představí jednoduché cviky a jógové pozice, které si můžete vyzkoušet kdykoli během dne. Když ráno vstanete, večer před spaním, při pauze v práci… Kdekoli a kdykoli během dne. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, jen chuť cítit se lépe a něco málo pro sebe udělat.

Něžná revoluce, která má dnes výročí, se dá slavit různě. Třeba i něžnými záklony. Otevírají srdeční čakru Anahatu, protahují přední stranu trupu, otevírají ramena. I samotný pohled vzhůru do slunce nebo na měsíc a hvězdy je magický. Dává nám sílu a naději. A možná tam zahlédnete i malého prince na jeho hvězdě… V modrém sametovém kabátku.

Něžné záklony

Provádějte je šetrně a s ohledem na bedra. Citlivě a jemně otevírají oblast ramen a uvolňují přední stranu hrudníku. Je však důležité s nimi pracovat tak, aby nevznikalo ani nejmenší napětí právě v bedrech. K tomu poslouží podbříško, pupík i přední strana břicha. Čím aktivněji budete s těmito částmi těla pracovat, tím menší napětí záklony v bedrech vyvolají. Takže: pupík vtáhněte dovnitř, jemně podsaďte pánev a zaměřte se na oblast hrudní kosti. Přetočte oblast srdce i očí vzhůru a podívejte se do nebe.

joga s Katarinou, něžné záklony
Lehce vtáhněte podbříško
joga s Katarinou, něžné záklony
Pánev držte v neutrálním postavení
joga s Katarinou, něžné záklony
Tříslo levé nohy protlačte dopředu
joga s Katarinou, něžné záklony
Z pasu se vytáhněte vzhůru
joga s Katarinou, něžné záklony
Nyní levá noha vpřed, tříslo pravé nohy tlačte dopředu
joga s Katarinou, něžné záklony
Vytažení z pasu s levou nohou vpřed/ Foto: Jóga Ateliér

Buďte opatrní a kdykoli potřebujete, odpočívejte, třeba v pozici dítěte.

Krásný den🙏

joga s katarinou

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz


6 důvodů, proč začít s jógovou praxí

5 důvodů proč začít s jógou
foto: PxHere.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související