Prázdninová jóga s Katarínou: Letní loďka / Navásana

Pojďte ven!
foto: Jóga Ateliér

Jóga venku má vždy jiný náboj. Tak vyrazte ven, zhluboka se nadýchněte a zkuste se pořádně protáhnout, zpevnit tělo a vyzkoušet si, jak je pružné. Anebo jen tak být, nechat srdce bít a mysl plout… Jogínka a víla Katarína Mikulandová vám ukáže jak na to.

Léto je jako stvořené pro to být celý den venku. I cvičit venku… A třeba si zkusit pozici loďka. V lese, na louce, kdekoli na čerstvém vzduchu.

Ten pocit nekonečna, přírody, zpěvu ptáků či šum lesa… To je ta skutečná energie, to je skutečný život. V tu chvíli úplně stačí jen tak sedět a klidně „koukat do blba“. Ale můžeme to nazvat meditací, relaxací nebo jógovou praxí. „Mně však maminčina slova „koukáš do blba“ přijdou nejvíc blízké stavu mojí duše a mysli. Prostě jen jsem. Možná pouze vnímám tu krásu kolem, možná ne, možná poslouchám zpěv ptáků, nevím. Jedno je ale jisté, málokdy zavírám oči a často hledím vzhůru. Hledám obrazy v oblacích, dravce nad stromy, cítím, že toto je ono… To je pro mě, “ svěřuje se Katarína.

Zkuste i vy občas nepodávat výkony, pilovat ásany, cviky a sekvence. Dovolit srdci jen plynule tlouct a dechu přirozeně zdvíhat váš hrudník.

Jen být a bít ❤️

Ale pokud si přeci jen chcete vyzkoušet nějakou pozici na léto, vyzkoušejte pozici loďka / Navásana a její další varianty. Fantazii se meze nekladou. Buďte jako bárka na klidném jezeře anebo super rychlá loď na moři. Jednou poklidní jako hladina, jindy rozbouření jako oceán.

Nechte se unášet létem

Namaste

Katarína 🧡🙏🧚‍♀️

Konzultant sanskrtu: Helena Hadvigová

Letní loďka / Navásana a její varianty

Najděte balanc a zkuste zdvihnout nožky od podložky. Klidně si celou dobu držte kolena nebo holeně. Usaďte se pohodlně. Pokud by vás tlačila kostrč, podložte si ji dekou.
Když najdete stabilitu (a odvahu) pustě nožky a držte je vodorovně se zemí. Nezaklánějte se v bedrech ani nekulaťte v hrudníku. Zpevněte si střed. To je ten bonus, který vám přinese Navásana.
Máte-li sílu v bříšku, zvládnete i natáhnout nožky / Paripúrna návásana
Vznešená varianta
… a na závěr trošku hraní si s flexibilitou / Ékapáda návásana. Krásné léto ať jste kdekoliv 🧚‍♀️ .
5x foto: Jóga Ateliér, oblečení: Lolë

Chcete si zacvičit pod křídly Jóga Ateliéru?

Jóga Ateliér je otevřený!

Téměř po roce se otevřely dveře Jóga ateliéru pro veřejnost. A všechny lektorky se na vás moc těší. Přihlásit se můžete dle rozvrhu zde.

Více informací najdete také na Facebooku a cvičit můžete nadále i doma podle videí na YouTube.

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz


Jóga pro každý den s Katarínou: Je libo trojúhelník?

foto: Jóga Ateliér

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související