Anne Hathaway je i po čtyřicítce ve skvělé formě! Jak se udržuje fit? Začala jíst maso a nepije alkohol

foto: Netflix

Anne Hathaway stále vypadá jako holčička, i když za měsíc už oslaví jednačtyřicáté narozeniny. V čem spočívá tajemství jejího mladistvého looku?

Je držitelkou mnoha ocenění, včetně Oscara, Zlatého glóbu, ceny BAFTA i ceny Emmy. Kdysi nás okouzlila svou bezprostředností v Deníku princezny, ale ani za těch dvacet let, které uplynuly od premiéry se téměř nezměnila. Stále vypadá skvěle a tak vás možná bude zajímat, jak se Anne Hathaway udržuje ve formě, co je jí osvědčilo a která pravidla ohledně životního stylu časem přehodnotila?

Maso už zase jí

Dlouhá léta byla přísnou vegankou. Ovšem až do chvíle, kdy byla obsazena do filmu Interstellar a musela po většinu natáčení nosit na sobě více jak 18 kilový skafandr. „Byla jsem slabá a necítila se dobře ani zdravě“, prozradila magazínu Harper’s Bazaar. Zkusila si dát kousek ryby a následující den se cítila výrazně lépe. Proto od veganství ustoupila. Dnes prý poslouchá své tělo a když má chuť zahřát se a zlepšit si náladu kuřecí polévkou, rozhodně to udělá. Svůj návrat k masu v jiném rozhovoru označila za „restart počítače“.

Alkohol už raději nepije

Už v roce 2019 přiznala, že raději přestala úplně pít alkohol. „Můj problém je, že to prostě miluju. A nevím, kdy přestat. Moje poslední kocovina trvala pět dní! Ale mám malé děti a to prostě nejde. A protože nedokážu vydržet s jednou skleničkou po celý večer, raději nepiju vůbec,“ řekla. A podle vlastních slov by to ráda dodržela, dokud jejím dětem nebude 18 let.

Hubnout už nechce

Po té, co musela kvůli roli prostitutky Fantine v Bídnících, zhubnout přes 11 kilo, ví, jak je taková vynucená ztráta váhy nezdravá. Za roli sice dostala posléze Oscara, ale opakovat by to už nikdy nechtěla. Jak přiznala v PeopleTV’s The Jess Cagle Interview, cenu si kvůli tomu vlastně ani pořádně neužila. „To hubnutí mě hodně ovlivnilo. Zhubla jsem hodně rychle a byla jsem pak kvůli tomu často nemocná. Trvalo velmi dlouho, než jsme se zase dostala do formy.Rozumný pohyb i jídelníček

„Nejsem zrovna blázen do cvičení,“ prohlásila Anne Hathaway v rozhovoru pro magazín Shape. Někteří mí přátele chodí na různé semináře dlouhověkosti, dopřávají si léčivé koupele… Já jsem ráda, když se dostanu třikrát týdně na jógu. Pokud ale cítím, že to potřebuji, najmu si trenéra a začnu ze silovým tréninkem. Co se týká jídla, snažím se nekupovat potraviny v obalech, zejména plastových. To je pro mě důležité. A vyhýbám se vepřovému masu. To je vše,“ svěřila se Anne.

„Dělám, vše, abych se cítila dobře,“ říká Anne Hathaway

„Než se mi narodily děti, cítila jsem potřebu mít stále nabitý diář. Když jsem nepracovala, připadalo mi, že plýtvám časem,“ přiznává Anne. Teď se jí ale žebříček hodnot proměnil. „Je pro mě důležité být doma. Míň nakupuju, víc vařím, čtu, píšu a hlavně si povídám. Dávám víc prostoru věcem, které mi dělají dobře a na kterých mi záleží. I v péči o sebe sama si oblíbila minimalismus.

„Z kosmetických produktů dávám přednost hlavně kokosovému oleji. Zjistila jsem, že v kombinaci s bambuckým máslem a jojobovým olejem není nic lepšího. Skvělé je, že se prodávají ve skleněných obalech a mohu je smíchat s pár kapkami esenciálních olejů. Není nic lepšího. A oceány zůstanou ušetřeny před dalšími plasty,“ svěřila se se svou filozofií. Podobný přístup vyznává i v oblékání. „Mám jeden oblíbený kabát 12 let. A jsem na to hrdá. Pokaždé, když v něm vyběhnu, cítím se skvěle. Ale k tomu musí člověk dospět, “ myslí si Anne Hathaway.

Zdroj: www.people.com, insider.com, Harper’s Bazaar

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související