7 způsobů, jak může kokosový olej prospět vašim vlasům

Lesk, hustota i zdraví!
foto: Unsplash

O prospěšnosti kokosového oleje toho bylo napsáno už hodně. Ale o tom, že jeden z jeho největších benefitů je, že prospívá hlavně vlasům, se zase tolik nemluví. Pojďme se tedy podívat, v čem je jeho největší síla.

Dokáže vmžiku zvláčnit pleť, je skvělý jako prevence vrásek i strií, pomáhá hojit drobné ranky, bělí zuby a skvěle odličuje. A pokud kokosový olej pravidelně zařadíte do svého jídelníčku, prospějete nejen svému srdci, ale také postavě. Dokáže totiž snižovat množství viscerálního (vnitřního tuku), zejména v oblasti břicha. Pro vlasy je ale pravým požehnáním. Patří k těm nejlevnějším a nejúčinnějším regeneračním prostředkům. A to není zdaleka vše. Co všechno tedy umí?

foto: Unsplas

1. Delší, hustší a zdravější vlasy

Začněme zdánlivě jednoduchou otázkou. Opravdu mohou po kokosovém oleji růst zdravější vlasy? Ano! Vitaminy v něm obsažené (především B, K a E), kyselina olejová, omega 6 kyseliny, kyselina linoleová a další látky dokáží dobře vyživit pokožku hlavy a proniknout až k vlasovým cibulkám. K tomu je potřeba si dvakrát týdně udělat zábal. Tedy pořádně ke kořínkům nanést kokosový olej, vmasírovat ho prsty do pokožky hlavy a vetřít i do délek. Pak hlavu nejlépe zabalit do nahřátého ručníku a nechat olej působit přibližně 15 minut. Za jednou se velký zázrak nestane, ale pokud tuhle masku budete nanášet pravidelně, brzy pocítíte rozdíl. Vlasy budou více lesklé, zdravější i pevnější. Vitaminy a esenciální mastné kyseliny také pomáhají odstraňovat nahromaděný maz z vlasových folikulů, což urychluje růst vlasů.

Extra Virgin, 100% RAW Bio Kokosový olej, Biokokosovyolej.cz, 300ml, 249 Kč

2. Ochrana před mytím

Dobře víme, že šampon, zejména pokud používáte nevhodný, dokáže vlasy zdrsnit a vysušit. Ty pak hůře drží, poletují a nejsou hladké. Řešením je nanést před mytím do vlasů kokosový olej, který je ochrání, před nadměrným vysoušením. Vlasy myjte krátce a pokud možno používejte kvalitní šampon, ideálně s příměsí z kokosu.

Bumble and bumble, Creme de Coco Shampoo, Sephora.cz, 250ml, 650 Kč
Kokosový kondicionér, DesertEssence.cz, 250ml, 315 Kč

3. První krok před barvením

Kokosový olej je skvělý také jako ochrana před nanesením barvy. Na výsledný barevný efekt to nemá vliv, barvivo do vlasu pronikne tak jako tak, ale vlas obalený kokosovým olejem je více chráněný před působením chemických látek obsažených v barvě. Jen v tomto případě naneste olej jen do délek, zejména do konečků. Ke kořínkům ne, tam by mohl výsledek barvení trochu ovlivnit.

foto: Unsplash

4. Na konečky i kudrliny

Kokosový olej je i skvělým regenerátorem roztřepených konečků. Do nich ho můžete vetřít kdykoli a klidně nechat působit co nejdéle, třeba přes noc. Pokud máte přirozeně vlnité vlasy, nenajdete lepší stylingový přípravek. Skvěle kudrny uhladí, zpevní, zabraňuje vysoušení, dodá jim lesk a vlasy působí skvělým zdravým dojmem.

Virgin Coconut Oil, panenský kokosový olej, Sephora.cz, 100ml, 520 Kč
Kondicionér ve spreji, kokosový BIO, Pilulka.cz, 250ml, 159 Kč

5. Ideální společník na pláž či k bazénu

To samé platí i pro ochranu před sluncem, slanou i chlorovanou vodou. Kokosový olej se v horku rozpouští, ale to nevadí. Dejte si ho do malé lahvičky a vtírejte ho do vlasů po každém vykoupaní.

Kokosový olej BIO RAW, Nakliceno.cz, 450ml, 195 Kč

Kokosový olej je požehnáním zejména pro suché, barvené vlasy bez lesku. Pokud máte vlasy pevné a spíš drsnější, používejte ho jen na konečky, případně zlehka do délek. Každé vlasy reagují jinak, proto je dobré si to vyzkoušet. Nejlepší je používat vždy panenský olej v bio kvalitě, který dnes už seženete i běžně v drogériích, lékárnách či obchodech se zdravou výživou.

Masky na vlasy: avokádová, medová nebo moringová?

masky na vlasy
foto: PxHere.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související